Wczorajszej nocy w Chorzelach spłonęły trzy budynki i samochód osobowy. [FOTO]

Wczoraj, 7 listopada, około godz. 01:00 doszło do pożaru trzech drewnianych budynków gospodarczych i pojazdu osobowego na ulicy Zduńskiej w Chorzelach.

W chwili przyjazdu straży pożarnej drewniany budynek objęty był pożarem. Płomienie zaczęły przenosić się na dwa sąsiednie budynki drewniane, z których jeden znajdował się na innej posesji. Obiekty te znajdowały się w odległości ok. 3 metrów od siebie. Obok budynku całkowicie objętego pożarem zaparkowany był samochód osobowy marki Honda Jazz, który również zaczął się palić.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu rozpoznania, oświetleniu terenu akcji i odłączeniu zasilania elektrycznego przystąpili do gaszenia budynków.

Po ugaszeniu pożaru dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych i sprawdzono wszystkie obiekty kamerą termowizyjną w celu wykluczenia zarzewi ognia.

Na czas działań akcji gaśniczej ul. Żabia (z tyłu zabudowań) była wyłączona z ruchu drogowego. Zaopatrzenie wodne zorganizowano z hydrantu miejskiego.

W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ budynek gospodarczy o konstrukcji drewnianej kryty blachą, w którym znajdowały się meble i opał drzewny. Nadpaleniu uległy dwa sąsiednie drewniane budynki gospodarcze. Stopieniu i nadpaleniu uległy elementy karoserii samochodu osobowego Honda Jazz (tył i prawy bok).

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyły: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne: Chorzele, Rycice i Budki.

 

Źródło KP PSP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments