W świetlicy wiejskiej w Bartnikach poznawali tajniki pieczenia

W świetlicy wiejskiej w Bartnikach odbyły się warsztaty piekarnicze poprowadzone przez Krzysztofa Jaworskiego Serowara Żuławskiego. Zorganizowała je Lokalna Grupa Działania „Północne Mazowsze”.

 

W czwartek w świetlicy wiejskiej w Bartnikach, w gm. Przasnysz, odbyły się warsztaty piekarskie zorganizowane i sfinansowane przez Lokalną Grupę Działania „Północne Mazowsze”. Udział w nich wzięli przedstawiciele KGW, organizacji pozarządowych, miłośnicy chleba oraz Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska.

– Warsztaty prowadził Krzysztof Jaworski Serowar Żuławski, dodatkowo zabawiając uczestników barwnymi opowieściami, grą na gitarze i śpiewem – relacjonuje wójt.

Podczas warsztatów ich uczestnicy poznali tajniki pieczenia dobrego chleba, mąki, drożdży i gotowania oraz pieczenia przy dźwiękach muzyki.

Spotkanie w Bartnikach odbyło się w ramach operacji  „Kreatywni liderzy w działaniu”.

– Ma ona na celu upowszechnianie i zachowanie dziedzictwa kulturowego oraz rozwoju produktów lokalnych na obszarze partnerskich LGD, poprzez działania edukacyjne, integracyjne i promocyjne w trakcie trwania projektu współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej – informuje LGD „Północne Mazowsze”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Igor
Igor
2 miesięcy temu

Jakieś smutne te Panie przy Wójcie. Zamiast się radować to tak jakby trochę na siłę.