W Przasnyszu 1000 mieszkańców korzysta z programu dożywiania.

W minionym tygodniu do Przasnysza trafiała trzecia z czterech dostaw żywności z Banku Żywności z Ciechanowa. Pomoc w postaci produktów żywnościowych oraz wsparcia w zakresie podniesienia kompetencji życiowych jest realizowana w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 finansowanego ze źródeł Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Ze wsparcia skorzystało blisko 1000 mieszkańców Przasnysza.


– Widzimy jak bardzo potrzebna jest pomoc żywnościowa. Liczba mieszkańców korzystających z tej formy pomocy systematycznie wzrasta z dostawy na dostawę. To jest dla nas wyzwanie w zakresie logistyki i organizacji. Sytuacja z Covid -19 nie ułatwiała nam zadania. W tej trudnym czasie ogromnego wsparcia udzielili nam żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Ciechanowa. To właśnie oni wzięli na siebie trud rozładunku, pakowania produktów żywnościowych. Brygada również przywiozła żywność za co serdecznie dziękujemy – mówi Grzegorz Herubiński, prezes zarządu Federacji ROSA.
Projekt realizowany jest w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Przasnyskim ZHP i Urzędem Miasta.

– Ostatniej dostawy żywności spodziewamy się w czerwcu. Do udzielenia pomocy wymagane jest skierowanie – wystawione przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenie tej osoby. W przypadku osób korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej skierowanie jest wystawiane na podstawie ostatniego wywiadu środowiskowego, jeżeli nie jest on sporządzony w terminie dłuższym niż dwa miesiące przed złożeniem wniosku o pomoc z Banku Żywności. W przypadku osób, które nie są objęte pomocą społeczną wydanie skierowania jest możliwe po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego, do którego należy załączyć informacje o dochodach rodziny z miesiąca poprzedzającego miesiąc założenie wniosku, według wzoru – informuje Joanna Cieślik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Syn Zenka
Syn Zenka
3 lat temu

Ciekawe ilu z tych potrzebujących spieniężyło ofiarowaną pomoc z MOPS-u?

Adpi
Adpi
3 lat temu

Czy naprawdę jest tak źle tyle osób zagłodzonych ciekawe czy któryś z bezdomnych dostanie .obok mnie cztery osoby lenie jedna robi i wory dźwigają i się śmieją

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu

Zupełnie niedawno w telewizji nasz prawdomówny premier mówił, że w PiS w Polsce zlikwidowało biedę. Więc jak to jest naprawdę? Czyżby kolejne klamstewko Matołuszka?

Covid
Covid
3 lat temu

Chyba Przasnysz ma problem. Jeśli te 1000 osób dotyczy tylko miasta Przasnysz, to Przasnysz ma ogromny problem. Na 16 tysięczne miasteczko, tysiąc osób korzysta z darów żywnościowych. To tragedia, to prawdziwy obraz miasta. A druga sprawa, komediowa troszkę – patrząc na zdjęcia, to jak już się zakłada maseczkę, to warto założyć ją poprawnie, czyli usta i NOS.

Ronaldo
Ronaldo
3 lat temu
Reply to  Covid

Co jeszcze? 500+; mieszkanie komunalne; wyprawia; zapomogi; talony; laptopy; 1000+ na wakacje itd. Itd…. I żyje się radośnie tylko za oddany właściwie głos.