„Wystrzałowa” majówka przasnyskich funkcjonariuszy. W Ulatowie – Pogorzeli znaleziono niewybuch.

Przasnyscy policjanci podczas tegorocznej majówki nie mogli narzekać na brak zajęć. Pięciu z nich zostało zaangażowanych do pilnowania pocisku przeciwpancernego.

 

We wtorek, 30 kwietnia około godziny 19.00 do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o groźnym znalezisku. Rolnik pracujący podczas prac polowych w gminie Jednorożec ujawnił pocisk broni przeciwpancernej, spoczywający w ziemi najprawdopodobniej od czasu II wojny światowej.

Ze względu na fakt, że pocisk zachował swoje właściwości wybuchowe, do czasu przyjazdu saperów z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów z Nowego Dworu Mazowieckiego miejsce zostało zabezpieczone przez policjantów, którzy ze względu na zagrożenie chronili teren przed dostępem osób postronnych. W czynności zabezpieczające było zaangażowanych pięciu funkcjonariuszy KPP w Przasnyszu.

Zbliżający się długi weekend sprawił, że na przyjazd saperów trzeba było czekać wyjątkowo długo. Wojskowi przejęli pocisk dopiero w środę, 1 maja po godzinie 14.00. Przy okazji zajęli się drugim z niewybuchów, który został w międzyczasie znaleziony na terenie gminy Chorzele.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments