Mieszkańcy skarżą się na ciemne uliczki w Przasnyszu. Zarządcy obiecują rozwiązać problem

Do naszej redakcji zgłosili się czytelnicy, którzy skarżą się na ciemne uliczki w mieście. „Aż strach chodzić po zmroku”- piszą. Chodzi o chodnik przy ulicy Orlika i przy dawnym sklepie Media Expert.

 

Mieszkańcy Przasnysza zwracają uwagę na nieoświetlone chodniki w mieście. Jeden z nich znajduje się przy ulicy Orlika (w ciągu od ulicy Szkolnej do Baranowskiej), przy placu zabaw i Spółdzielni Mieszkaniowej. – Czy Miasto zamierza zamontować tam jakieś oświetlenie? Jest tak ciemno, że strach tym chodnikiem po zmroku iść – pisze czytelnik.

Sprawę przekierowaliśmy do Urzędu Miasta w Przasnyszu.

– W chwili obecnej Miasto nie posiada zabezpieczonych środków finansowych w budżecie na rozbudowę oświetlenia ulicznego w ciągu ul. Orlika. Po dokonaniu analizy możliwości technicznych wykonania w/w zadania i ustalenia jego kosztów zwrócę się z wnioskiem o zabezpieczenie środków finansowych w budżecie na ten cel – poinformowała nas Agnieszka Mikołajewska, naczelnik Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych UM w Przasnyszu.

Druga sprawa dotyczyła przejścia z ulicy Orlika do ulicy Świerczewo. W tym miejscu wcześniej chodnik oświetlały lampy z pobliskiego sklepu.

– Gdy Media Expert tam funkcjonował, to było widno. Kiedy sklep w tej lokalizacji zamknięto, to tam jest faktycznie ciemno. Rozmawialiśmy już z burmistrzem na ten temat, tam jest możliwość zamontowania oświetlenia na słupie. Burmistrz pozwolił pociągnąć prąd od miejskiej lampy. Więc my to zrobimy – wyjaśnił nam prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, Waldemar Wilkowski.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konował
Konował
14 dni temu

Z pochodniami chodzić, a nie alejki parkowe oświetlać. Są miejsca gdzie nie ma oświetlenia przy ulicach. Tak w pierwszej kolejności trzeba.

mieszkaniec
mieszkaniec
14 dni temu

Pan Radny miejski dzisiaj napisał o obwodnicy – obawiam się jako mieszkaniec Przasnysza od kilkudziesięciu lat, że niestety ale obwodnica z Przasnysza zrobi drugi Serock, czyli miasto WIDMO mamy już marzenia o kolei za 10 lat: Zegrze – Przasnysz … Sory ale to kolejne mało sensowne spełnienie czyiś ambicji politycznych (podobnie jak basen i lodowisko), bo przecież można było taką linie poprowadzić np. od Ciechanowa do Przasnysza z przyszłym połączeniem jej z Chorzelami.. rozwiązanie dużo tańsze i dające mega możliwości … Obwodnica .. będzie dużym fuck-upem, bo już nawet przejezdni się tu nie zatrzymają Tu niestety potrzebna jest lepsza organizacja… Czytaj więcej »

gość31
gość31
14 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Czekaj, miasto widmo, bo zabraknie ruchu przelotowego i miasto będzie dla mieszkańców? Gdzie wady?