W przasnyskiej „jedynce” powstanie winda dla uczniów z niepełnosprawnościami

Powiat przasnyski pozyskał dofinansowanie ze środków PFRON na zamontowanie w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Przasnyszu windy, która pomoże niepełnosprawnym uczniom korzystać ze wszystkich kondygnacji budynku.

 

Szkoła podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Przasnyszu jest placówką, w której naukę pobierają także niepełnosprawni uczniowie. Zazwyczaj lekcje klas integracyjnych odbywają się na parterze, ze względu na trudności w poruszaniu niektórych uczniów. To ma się wkrótce zmienić. gdyż w placówce pojawi się specjalna winda.

W piątek, 1 października władze powiatowe wraz z władzami miasta Przasnysz podpisały umowę o dofinansowanie ze środków PFRON. Dotyczy ona projektu pod nazwą „Udrożnienie ciągów komunikacyjnych dla osób niepełnosprawnych w Szkole Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu”. Całkowity koszt wynosi 405 900 zł, z czego maksymalna kwota dofinansowania pozyskanego przez powiat przasnyski z PFRON wyniesie 150 000 zł.

 

 – Dzięki środkom pozyskanym przez powiat, w placówce edukacyjnej powstanie winda zewnętrzna ułatwiająca dostęp uczniom do wszystkich kondygnacji szkoły. Zamontowane zostaną również dwie platformy schodowe, które poprawią przystosowanie budynku do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich – poinformował urząd.

 

 

j.b.

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
11 dni temu

No szok. Ci Panowie windę zbudowali ? Nie. Co ? Pozyskali … Co ? Finanse ? Oni ? Nie . Ich urzędnicy ? Im podlegli ? To co Oni zrobili ? Podpisali się .. i stanęli do fotki ? Chyba tak … No wczesniej wygrali wybory