W Nowej Wsi powstała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

W niedzielę, 24 kwietnia swoją działalność rozpoczęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Nowej Wsi. Dzieci i młodzież poznają tajniki służby strażackiej.

 

Na początku kwietnia jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi, w gminie Chorzele zaprosiła dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat do wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Jej członkowie mogą poznawać zasady udzielania pierwszej pomocy, rodzaje sprzętu pożarniczego, a także rozwijać sprawność fizyczną poprzez treningi do zawodów sportowo – pożarniczych.

W niedzielę, 24 kwietnia odbyło się spotkanie inauguracyjne drużyny. Omówiono cel założenia drużyny, plan pracy z młodzieżą, zaprezentowano również dostępny w remizie sprzęt strażacki. Opiekunami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Nowej Wsi zostali druhowie:

  • Adrian Burnos – Prezes OSP
  • Andrzej Węglicki – Z-ca Naczelnika
  • Kamil Piórkowski – Członek Zarządu OSP – kronikarz

 

– Dziękujemy młodzieży oraz rodzicom za przybycie do nas oraz zaangażowanie podczas spotkania. Następne zebranie zaplanowano na 22 maja. Chętne osoby w wieku 10-18 lat zapraszamy do przyłączenia się do nas – informuje OSP Nowa Wieś.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
7 miesięcy temu

Trochę ten wóz bojowy jak by nie z tej epoki😂😂😂😂😂