W Makowie Mazowieckim będą montowane elektryczne ciężarówki? Burmistrz Tadeusz Ciak: byłby to dla nas i dla całego regionu ogromny sukces

W Makowie Mazowieckim w 2021 roku powstał zakład montażowy pojazdów marki FOTON. We wtorek, 5 grudnia odbyła się prezentacja elektrycznej ciężarówki z udziałem makowskich władz miejskich i powiatowych. „Cieszymy się, że w naszym mieście powstaje innowacyjny projekt, który łączy ze sobą rozwój gospodarczy, ekologię oraz troskę o czyste powietrze”- skomentował burmistrz Makowa, Tadeusz Ciak.

 

– Jest mi niezmiernie miło, że mogę wspierać innowacyjny projekt jakim jest E-VAN, który łączy ze sobą rozwój gospodarczy, ekologię i troskę o czyste powietrze. Rozwój naszego miasta jest moim priorytetem, dlatego tym bardziej  jestem szczęśliwy i pełen nadziei, że po trudnych chwilach związanych z likwidacją ZREMBU, problemami firmy AUTO-HIT, zacznie w tym miejscu prężnie rozwijać się nowy biznes, do tego związany z nowymi technologiami, a nie zapominający o ekologii i środowisku – poinformował w mediach społecznościowych Tadeusz Ciak.

– Nasze miasto ma nie tylko szansę na udział w przyszłościowych projektach jakimi są montaże aut elektrycznych, ale pozwala myśleć o kolejnych miejscach pracy dla makowian i nie tylko. Budowa elektrycznych samochodów z Makowa Mazowieckiego – byłby to dla nas i dla całego regionu duży sukces, dlatego tym bardziej gratuluję wszystkim zaangażowanym w realizację projektu – dodał.

E-Van sp. z o.o. powstała w 2021 r. w wyniku podpisania umowy przez Grupę Zasada i Foton Motor, na mocy której w Makowie Mazowieckim powstał zakład montażowy pojazdów marki FOTON. Firmę Foton Motor założono w 1996 r. w Pekinie. Ma w portfolio pojazdy użytkowe, w tym ciężarówki o średniej i dużej ładowności, lekkie ciężarówki, miniciężarówki, samochody dostawcze, pickupy, autobusy i pojazdy maszyn budowlanych. Foton Motor koncentruje się obecnie na produkcji pojazdów napędzanych energią elektryczną i wodorem.

Samochody dostawcze FOTON występują w dwóch wersjach: DMC 4,25 ton oraz DMC 6 ton. Dostępne są w wielu rodzajach zabudowy np. kontener, plandeka, skrzynia, wywrotka.

  • 4.25T DMC, 1.75T Ładowności, prawo jazdy KAT. B
  • 6T DMC, 3.5T Ładowności, prawo jazdy KAT. C

„Wielozadaniowy i ekonomiczny elektryczny samochód dostawczy FOTON model eAmumark to pojazd idealny do wykorzystania w transporcie „ostatniej mili”, czyli dostarczenia ładunku do końcowego odbiorcy tam, gdzie obowiązują obostrzenia dotyczące wjazdu ze względu na ochronę środowiska naturalnego. W dobie „zielonego transportu” jest on wyjściem naprzeciw oczekiwaniom naszych firm logistycznych, które działają w tych strefach miast, gdzie dopuszczony jest jedynie czysty, czyli bezemisyjny transport”– o nowych samochodach pisze PAP MediaRoom.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
2 miesięcy temu

Wczoraj mówili o tym w programie Raport Turbo

Paulina
Paulina
2 miesięcy temu

A my mamy kolorowanki z Burmistrzem.

Lolo
Lolo
2 miesięcy temu

Gratulacje dla Makowa i ich władz. ..!
A Przasnysz śpi…

Edmund
Edmund
2 miesięcy temu
Reply to  Lolo

Przecież mamy kolorowanki

Kamilek
Kamilek
2 miesięcy temu

Ciekawe kto tam będzie pracował, lokalni czy ci „tańsi”?

Świadek Prawdy
Świadek Prawdy
2 miesięcy temu

Żeby nie było tylko jak z Auto Hit Group

yyy
yyy
2 miesięcy temu

Maków ma szczęście w tej kadencji. Dobrze wykorzystane środki z Polskiego Ładu, obwodnica w drodze, sprowadzenie inwestorów. Nasz artysta obiecywał znalezienie inwestorów a póki co wstawia kolorowanki dla dzieci. Poza tym same podwyżki opłat, podatków, wiele zmarnowanych okazji na pozyskanie zewnętrznych środków, moim zdaniem to kolejna zmarnowana kadencja dla miasta.

Gosia
Gosia
2 miesięcy temu
Reply to  yyy

Głupot nie pisz! Widzę że nie znasz reali mieszkańców Makowa i w Przasnyszu! Koszty utrzymania w Makowie są większe! Cena wody,odbioru ścieków i odpadów komunalnych są dużo większe niż w Przasnyszu . I to od początku roku . A Zalew t o był robiony od początku kadencji.