Uwaga przasnyszanie ! Ten telefon może Was słono kosztować

Każdy z nas spotkał się z numerami telefonów wykorzystywanych przez firmy do dostarczania drogą telefoniczną odpłatnych treści o charakterze informacyjnym lub rozrywkowym. Różnego rodzaju konkursy, wróżby czy horoskopy są tego dobrym przykładem. Wykręcając taki numer musimy cierpliwie poczekać kilka minut na uzyskanie konkretnej informacji. Taka opcja telefoniczna szybko i skutecznie pomaga zwiększyć zysk ze sprzedaży danej usługi, niestety My Klienci musimy słono za to płacić.

Ostatnio na przasnyskich ulicach można spotkać ulotki reklamujące pożyczki bez sprawdzania w BIK. Nie znajdziemy jednak na nich adresu firmy, a w internecie tylko znikome informacje na forach internetowych. Na pierwszy rzut oka nic nadzwyczajnego jednak po chwili znaleźliśmy na niej napisany bardzo małym druczkiem koszt połączenia, który wynosi 7,69 zł z vat/1 min. Postanowiliśmy to sprawdzić! Za połączenie z numerami telefonów zaczynających się od cyfr 703 8… faktycznie trzeba tyle zapłacić.

Usługa 703 to typowa linia informacyjna przeznaczona dla Klientów korporacyjnych. Należy do kategorii usług sieci inteligentnych (IN). Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie wielu Firm chcących świadczyć usługi płatnych informacji za pośrednictwem linii telefonicznej. Użytkownik dzwoniący do Firmy Abonenta (tzw. Usługodawcy) na numer 703 zapłaci za połączenie więcej, niż łącząc się w sposób „tradycyjny”. Płacąc wyższy rachunek telefoniczny, automatycznie płaci w nim za uzyskane informacje.

Usługa 703 zastąpiła dawną usługę typu 300. Linia 703 jest przeznaczona wyłącznie do świadczenia serwisów informacyjnych. Umożliwia łatwy oraz szybki dostęp do informacji przygotowanych i przekazywanych przez Usługodawcę (dostawcę serwisu) treści. Usługa należy do grupy usług o podwyższonej opłacie (tzw. premium rate).

Numery usługi 703 są numerami wirtualnymi, nakładanymi na tzw. numery podkładowe (numery kierowania). Numerami podkładowymi mogą być dowolne numery osiągalne w krajowej publicznej sieci telefonicznej, z wyjątkiem numerów komórkowych. Abonentami usługi 703 mogą być więc Klienci różnych operatorów stacjonarnych.

Na numery typu 703 (taryfy od 2 do 9) można dodzwonić się ze wszystkich krajowych sieci stacjonarnych i komórkowych. Wyjątkiem jest usługa 703 1 – jest ona dostępna wyłącznie z sieci stacjonarnych.


oszustwo


Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments