Uwaga! Oszuści podszywają się pod Santander Bank

Zespół CSIRT NASK zaobserwował oszustów wysyłających SMS-y zachęcające do odwiedzenia fałszywej domeny banku Santander. Chcą wyłudzić dane do kont bankowych.

 

 

NASK jako Państwowy Instytut Badawczy nadzorowany przez Ministra Cyfryzacji prowadzi badania naukowe i prace na rzecz bezpieczeństwa systemów sieciowych. Jest też jednym z trzech zespołów w Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, który wykrywa wiele oszustw.

W ostatnich dniach Zespół CSIRT NASK poinformował o przestępcach podszywających się pod bank Santander i rozsyłających do klientów bankowych fałszywe wiadomości sms. Cyberoszuści chcą od swoich ofiar wyłudzić dane do kont bankowych zachęcając do odwiedzania stron internetowych, które wyglądem mają przypominać domeny bankowe.

 

– W minionym tygodniu zespół CSIRT NASK zaobserwował nową kampanię phishingową. Oszuści wysyłali SMS-y zachęcające do odwiedzenia fałszywej domeny banku Santander. Pod pretekstem dodania urządzenia jako zaufanego, użytkownik był namawiany do podania swoich danych uwierzytelniających – napisano w komunikacie.

W minionym tygodniu Santander ostrzegał także przed oszustami, którzy wysyłali SMS-y z informacją o bonusie w wysokości 500 złotych. Ostrzeżenie w sprawie tych przestępstw wydała Komisja Nadzoru Finansowego.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments