Uwaga! Bakteria Salmonelli w filecie z kurczaka dostępnym w „Biedronce”

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące wykrycia bakterii Salmonella Enteritidis w filecie z kurczaka, który jest sprzedawany w sklepach „Biedronka”.

 

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu z obrotu jednej partii produktu „Świeży filet z piersi kurczaka MAP” ze względu na wykrycie w nim obecności bakterii Salmonella Enteritidis. Kontakt produktu z różnymi powierzchniami oraz zbyt krótka jego obróbka może spowodować zakażenie organizmu człowieka.

– Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy – dodaje GIS.

 

We wtorek, 23 listopada została wydana decyzja administracyjna, która zobowiązuje Przedsiębiorstwo Drobiarskie Drobex Sp. z o.o. do wycofania  produktu z rynku, a także zakazu jego używania do produkcji innego typu żywności. Przedsiębiorstwo zostało zobligowane do ustalenia przyczyny wystąpienia bakterii Salmonella Enteritidis, a także sprawdzenia wszelkich procedur mycia i dezynfekcji obszarów produkcyjnych.

Spółka Jeronimo Martins Polska S.A. , która jest właścicielem sklepów „Biedronka” zablokowała sprzedaż fileta z kurczaka oraz wycofuje go z obrotu.

 

Szczegóły dotyczące produktów:

Nazwa produktu: Świeży filet z piersi kurczaka MAP

Numer partii: 793921

Termin przydatności do spożycia: 01.12.2021

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments