Uwaga! Przekroczenie poziomu bakterii w wodociągu w Żelaznej

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu wydał komunikat o warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Żelaznej (gmina Jednorożec).

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu w piątek, 20 stycznia 2023 r. wydał komunikat informujący o stwierdzeniu warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu w Żelaznej (gmina Jednorożec).

– PPIS w Przasnyszu stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia z wodociągu publicznego w Żelaznej, ze względu na wysoką ogólną liczbę mikroorganizmów w 22 st. C – informuje przasnyski sanepid.

Komunikat dotyczy Stacji Uzdatniania Wody Żelazna – powyżej 300 jtk w 1 ml wody, NZOZ Medicus Żelazna – powyżej 300 jtk w 1 ml wody, hydrant p/poż. Parciak – powyżej 300 jtk w 1 ml wody.

 

Nie stwierdzono bakterii grupy coli. Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu.

Tego samego wymaga także przygotowanie posiłków, mycie warzyw i owoców, zębów oraz kąpieli noworodków i niemowląt. Wodę należy gotować przez 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

– Woda z wodociągu w Żelaznej może być używana do celów gospodarczo – sanitarnych takich jak: spłukiwanie toalet, sprzątanie pomieszczeń, podlewanie kwiatów, pranie ubrań, mycie naczyń w zmywarce – dodaje sanepid.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments