Ustalono i ukarano kierowcę, który wymusił pierwszeństwo na pieszym w Jednorożcu [VIDEO]

Niespełna dwa tygodnie temu w Jednorożcu doszło do groźnego zdarzenia drogowego, nagranego przez kamery monitoringu. Kierowca osobówki nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu przez pasy pieszemu. Gdyby nie czujność przechodnia mogłoby dojść do tragedii. Pomimo braku utrwalenia na nagraniu tablic rejestracyjnych pojazdu, policja ustaliła sprawcę, którego beztroska będzie słono kosztować.

 

Przypomnijmy, że 14 marca br. na stronie Zespołu Placówek Oświatowych w Jednorożcu opublikowano nagranie ze szkolnego monitoringu, który zarejestrował niebezpieczną sytuację na przejściu dla pieszych. Zdarzenie miało miejsce dzień wcześniej, przy doskonałej widoczności.

„Kierowca niebieskiej skody fabia nawet nie zareagował… Niestety nie jesteśmy w stanie ustalić numerów rejestracyjnych. Może ktoś z Państwa zna kierowcę tego auta?” – pytała szkoła, publikując nagranie, na którym widać mężczyznę przechodzącego przez pasy.

Kiedy ten znajduje się niemal na środku przejścia, zauważa jadący samochód, który nie próbując nawet hamować, ze sporą prędkością mija stojącego na środku jezdni pieszego. Gdyby nie jego czujność, mogłoby dojść do tragedii.

Sprawę pod lupę wzięli funkcjonariusze z Jednorożca, którzy za cel postawili sobie ustalenie sprawcy wymuszenia. Pomimo braku utrwalenia numeru rejestracyjnego pojazdu, udało się ustalić personalia kierującego.

– W minionym tygodniu policjanci z Posterunku Policji w Jednorożcu ustalili sprawcę popełnionego wykroczenia, które miało miejsce w rejonie przejścia dla pieszych w Jednorożcu na ul. Odrodzenia. Od momentu uzyskania informacji o zaistniałym niebezpiecznym zdarzeniu drogowym policjanci prowadzili intensywne czynności zmierzające do ustalenia sprawcy wykroczenia. Monitoring miejski pozwolił na ustalenie marki pojazdu oraz płci kierującego pojazdem. W wyniku prowadzonych działań policjanci ustalili, że kierującą pojazdem marki Skoda Fabia okazała się być 44-letnia mieszkanka gminy Jednorożec. Kobieta przyznała się do popełnionego wykroczenia — nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Za powyższe wykroczenie została ukarana mandatem karnym w kwocie 1 500 zł i 15 punktów karnych — poinformowała rzecznik prasowa KPP w Przasnyszu mł. asp. Ilona Cichocka.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miejscowy
Miejscowy
18 dni temu

Ustalili😂😂😂sumienie ja gryzło i przyszła się przyznać na posterunek,

p-sz
p-sz
18 dni temu

Takich sytuacji jest wiele w Przasnyszu , tyle że nie wszędzie są kamery. Np. Przy ABB zrobili im tymczasowy parking po drugiej stronie ulicy i kierowcy nie patrzą na znaki że powstało tam przejście.

Ignacy
Ignacy
18 dni temu
Reply to  p-sz

A co szkodzi pieszym zachować szczególną ostrożność na przejściu dla własnego dobra.

Waldemar
Waldemar
18 dni temu

Kierowcy nie są cyborgami i popełniają pomyłki. Pieszy który ślepo wierzy w przepisy, nie stosuje zasady ograniczonego zaufania i bez zastanowienia wchodzi na pasy bez sprawdzenia zagrożeń jest najdelikatniej mówiąc, człowiekiem nie odpowiedzialnym.

MAD
MAD
18 dni temu
Reply to  Waldemar

Nie ma żadnego przepisu dającego prawo wejścia na przejście kiedy nawet 100 metrów dalej jedzie auto. Albo pusto albo auto stoi na wszystkich pasach. A jeśli jest wyspa to stajesz i znów patrzysz bo to drugie przejście.

Konrad
Konrad
18 dni temu

W Makowie jakiś czas temu młoda dziewczyna też w takiej sytuacji nieustąpiła pieszemu .dostała 3 tysiące plus punkty.to tutaj jakąś taryfa ulgową była 😉