Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej w Zielonej

Tradycją Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Zielonej jest październikowe pasowanie na ucznia. To pierwsza ważna uroczystość dla nowo przybyłych dzieci.

 

– W tym roku 5 października uczniowie pierwszej klasy odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom – informuje szkoła.

Po złożeniu ślubowania dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Nie obyło się też bez upominków od starszych kolegów i koleżanek oraz pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek.

– Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila – dodaje SP w Zielonej.

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments