Udana konferencja „Innowacje w rolnictwie dla rozwoju polskich gospodarstw rolnych i hodowlanych”.

Dziś, 14 lutego 2019 r. w hali sportowej przy ul. Sadowej w Przasnyszu licznie przybyli rolnicy z terenu powiatu mieli okazje poznać najnowsze technologie stosowanymi w uprawach rolnych. Okazją do tego była konferencja zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Rozwoju Rolnictwa w Przasnyszu.

Inicjatorami tego przedsięwzięcia, którego kolejna edycja już powoli wrosła w krajobraz powiatowej agrokultury, byli Paweł i Przemysław Sawiccy z RORR w Przasnyszu, a patronem konferencji został Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, który również wziął udział w dzisiejszym wydarzeniu.

Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi zintegrowanych systemów zarządzania uprawami takimi jak np. drony do mapowania pól i oprysków, mobilne laboratoria do badania gleby, mobilne laboratoria do badania stanu upraw czy systemy komputerowe do zarządzania gospodarstwem.

Swoją wiedzą z dziedziny bezzałogowych statków latających służył dr Antoni Kopyt z Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej Politechniki Warszawskiej. To właśnie Politechnika prowadzić będzie badania nad wykorzystaniem dronów m.in. w rolnictwie, na kupionym od powiatu przasnysku lotnisku w Sierakowie.

Marek Ryszka, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przedstawił założenia programu Czyste Powietrze obejmującego dofinansowanie nowych źródeł ciepła, w trosce o zdrowie, klimat i środowisko.

Konferencję zakończył pokaz możliwości zastosowania dronów rolniczych przed halą sportową.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments