Uczniowie ZSP Przasnysz z wizytą w Parlamencie

Uczniowie klasy III LOH i klasy III TŻ wraz z nauczycielami: Grażyną Sosnowska i Anną Kamińską wybrali się do Parlamentu.

 

Młodzież po gmachu Parlamentu oprowadził przewodnik.

– Obejrzeliśmy salę posiedzeń Senatu i Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Piękną tzw. salę lustrzaną, gdzie prezydent uczestniczy w konferencjach prasowych oraz gdzie są organizowane spotkania. Mijaliśmy sale parlamentu, sale konferencyjne, sale komisji parlamentarnych, biura poszczególnych ugrupowań politycznych. Na całym terenie otaczającym Parlament zauważyliśmy dużo Straży Marszałkowskiej. Dowiedzieliśmy się, że w całym gmachu Parlamentu w bardzo wielu miejscach są ekrany telewizyjne, na których można oglądać aktualne wydarzenia z parlamentu, konferencje i inne ważne spotkania z politykami – informuje Grażyna Sosnowska.

 

– Inną ciekawostką była wiadomość, że posłowie i senatorowie muszą uczestniczyć w posiedzeniach Sejmu i Senatu, w pracach komisji, jeśli zaś ten obowiązek zostanie naruszony, są udzielane kary w postaci wysokiej grzywny – dodaje.

Po wizycie w Parlamencie młodzież udała się także do Muzeum Cosmos. Uczniowie swoimi przeżyciami i wiadomościami podzielili się z innymi, zaś sami wzbogacili swoja wiedzę i doświadczenie.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments