Uczniowie z chorzelskiego „ogólniaka” rozmawiali z funkcjonariuszem o odpowiedzialności nieletnich, używkach i pracy policjanta

W środę, 19 kwietnia dzielnicowy mł. asp. Jakub Klimczak spotkał się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Chorzelach, aby przeprowadzić zajęcia dotyczące odpowiedzialności nieletnich, a także spożywania alkoholu i innych używek. Młodzież poznała także specyfikę służby w Policji.

 

– Funkcjonariusz przypomniał młodzieży o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, odpowiedzialności nieletnich, a także konsekwencjach wynikających z zażywania alkoholu i narkotyków. Policjant podczas spotkania opowiedział o swoim zawodzie, zachęcając młodzież do wstąpienia w szeregi Policji – relacjonuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

– W trakcie spotkania mł. asp. Jakub Klimczak wyjaśnili młodzieży kim jest osoba nieletnia, omówił czym jest pojęcie demoralizacji i jakie są jego przejawy, a także co to takiego jest czyn zabroniony i jakie konsekwencje grożą nieletnim za jego popełnienie. Tematem spotkania były również alkohol i narkotyki, a dokładniej ich negatywny wpływ na organizm człowieka. Przypominano słuchaczom jakie spustoszenie w organizmie powodują  różnego rodzaju substancje psychoaktywne. Sięganie po tego typu nielegalne środki wiąże się nie tylko z poważnym ryzykiem dla zdrowia i życia, ale również konsekwencjami prawnymi – dodaje rzeczniczka.

 

Uczniowie zadawali mundurowemu liczne pytania dotyczące jego doświadczenia zawodowego oraz wymagań, jakie są stawiane przed kandydatami, którzy chcą wstąpić w szeregi Policji.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments