Uczniowie z Chorzel poznawali tajniki przygotowywania dziczyzny

Grupa młodzieży z Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach uczestniczyła w projekcie „Poznajcie swoje”.  Jego ideą jest promocja dziczyzny oraz produktów lokalnych i regionalnych.

 

We wtorek, 26 września uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z Zespołu Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach, wraz z nauczycielem przedmiotów gastronomicznych Moniką Kłodowską, wzięli udział w projekcie „Poznajcie swoje”.

– Jest to projekt realizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z Polskim Związkiem Łowieckim. Ideą projektu jest promocja dziczyzny oraz produktów lokalnych i regionalnych. Ambasadorem projektu jest sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski – wyjaśnia szkoła.

Warsztaty kulinarne, w których uczestniczyli uczniowie dały im możliwość zapoznania się z potrawami z dziczyzny, a także aromatycznymi przyprawami. Organizatorzy opowiedzieli kilka ciekawostek na temat zwyczajów kulinarnych naszego regionu.

– Tu teoria przeplatała się z praktyczną lekcją gotowania. Pod wodzą wspaniałego mentora Szymona Czerwińskiego, który prowadził zajęcia z pasją, humorem a przede wszystkim dzielił się swoją cenną wiedzą i doświadczeniem, poznaliśmy kuchnię pełną smaków, aromatów, energii i inspiracji – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wku...ny
wku...ny
2 miesięcy temu

Super inicjatywa. Może ludzie zrozumieją że dziczyzna to jedzenie „szlachetne” i zdrowe.