Tydzień ulgi w Szkole Podstawowej w Bogatem

Z propozycją przyłączenia się do apelu psychologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego i zorganizowanie w szkole tygodnia ulgi, wyszedł dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem wraz z Radą Samorządu Uczniowskiego.

 

Chodzi oczywiście o tydzień bez sprawdzianów, kartkówek, odpytywania i prac domowych tuż po tym, kiedy uczniowie wrócą do szkoły.

– Po rozmowach z uczniami stwierdziliśmy, że większość dzieci z klas 4-8 martwi się powrotem do szkoły. Tydzień ulgi pomoże na nowo nawiązać relacje rówieśnicze jak i pozytywne relacje z nauczycielami. Uczniowie będą mieli tydzień na aklimatyzację. Co więcej, pan dyrektor zaproponował, aby pierwszy dzień w szkole odbył się pod hasłem Powrót do Szkoły – Dzień Radości – informuje szkoła.

 

– Jeśli pogoda dopisze, będzie można zorganizować np. dyskotekę na świeżym powietrzu, gry i zabawy sportowe. Na pewno będą miały miejsce zajęcia integracyjne, a dziewczynki z RSU zgłosiły się do zorganizowania zajęć nauki tańca. Uczniowie otrzymają wsparcie również ze strony psycholog, Emilii Tomaszewskiej – czytamy.

W Tygodniu ulgi nauczyciele podejdą do lekcji, jak do zajęć w dni otwarte: będą eksperymenty, prace projektowe, gry, zabawy oraz quizy. Wychowawcy szczególny nacisk położą na ponowną integrację swoich klas.

 

ren


 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xcx
xcx
1 rok temu

W całej Polsce tak powinien wyglądać powrót dzieci do szkół. W niektórych szkołach już nauczyciele zapowiadają po powrocie sprawdziany , kartkówki , testy (: Brawa dla Dyrektora i Rady Uczniowskiej w Bogatym. Jesteście bardzo mądrzy.