Trzy Szybkie Mile – w Chorzelach odbył się bieg z cyklu Korony Ziemi Przasnyskiej

22 maja w Chorzelach odbył się kolejny bieg z cyklu Korony Ziemi Przasnyskiej. W zawodach „Trzy Szybkie Mile” wzięło udział 80 zawodników i zawodniczek.

 

Zawodnicy rywalizowali w biegu na dystansie 3 mil oraz w trzech biegach towarzyszących (200 m, 500 m i 1 km).

– Stałym bywalcom zawodów Korona Ziemi Przasnyskiej biegi w Chorzelach kojarzą się z okropnym upałem. Tym razem wyjątkowo pogoda była bardzo łaskawa. Dość niska jak na tę porę roku temperatura sprzyjała biegaczom. Nawet wiatr, który z pozoru wydawał się mocny, nie przeszkadzał zawodnikom. Dobre warunki i płaska trasa przełożyły się na świetne wyniki. Niejeden zawodnik po przekroczeniu linii mety przecierał oczy zadziwiony osiągniętym rezultatem – informuje organizator Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz.

 

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki tradycyjnie zostali wyróżnieni pucharami i dyplomami. Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonali współorganizatorzy i partnerzy zawodów: starosta Krzysztof Bieńkowski i przedstawicielka gospodarza zawodów Miasta i Gminy Chorzele, Magdalena Pawliszewska.

Na zakończenie zostały rozlosowane nagrody rzeczowe wśród wszystkich uczestników zawodów. Nagroda specjalna – rower górski, ufundowany przez starostę trafił w ręce Roksany Grabowskiej, która chwilę wcześniej zwyciężyła wśród kobiet w głównym biegu zawodów na dystansie trzech mil.

– Trzy Szybkie Mile były drugim biegiem cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa biegi: Cross spod wiatraka (26.06.2022) i Przasnyska Strefa (04.09.2022). W zawodach prowadzona jest dodatkowa klasyfikacja generalna zawodników, którzy wezmą udział we wszystkich biegach – czytamy.

 

Zwycięzcy biegu „Trzy Szybkie Mile”:

Mężczyźni:

  1. Przemysła Flaga – Olsztyn / URWIS BIEGA (15:49)
  2. Tomasz Filipowicz – Budki / SP SONDA (16:25)
  3. Rafał Smoliński – KS Przaśnik Przasnysz (16:59)

Kobiety:

  1. Roksana Grabowska – KS Przaśnik Przasnysz (19:13)
  2. Monika Danelska – Ostróda Runners (19:51)
  3. Paulina Chyćko – Maratończyk Poznań / 2 OREL (21:49)

 

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pavcio
Pavcio
20 dni temu

Jest i mój Champion
Pozdro Marcino

Piotr
Piotr
20 dni temu

A ten w okularach to ten Pisowiec co zamiata wszystko pod dywan u Nieliwodzkich ??