Trwają chorzelskie półkolonie „Lato z Iskierką” [FOTO]

Grupa dzieci i młodzieży z terenu gminy Chorzele bierze udział w letnich półkoloniach organizowanych przez Chorzelską Fundację Na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Iskierka”.

 

Od 4 do 15 lipca na terenie Chorzel trwają półkolonie „Lato z Iskierką” zorganizowane przez Chorzelską Fundację Na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Iskierka”. Tegoroczny, letni wypoczynek został dofinansowany ze środków Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego we współpracy z Kuratorium Oświaty w Warszawie.

W trakcie zajęć ich uczestnicy wzięli udział w zabawach integracyjnych na terenie Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych, w zajęciach plenerowych, rękodzielniczych i wycieczce trasą historyczną Chorzel, po której oprowadzał ich Michał Wiśnicki. Poznali historię swojej gminy i miejsca, gdzie odbywały się walki wojenne.

 

W kolejnych dniach odwiedzili Żelazową Wolę i dom urodzenia Fryderyka Chopina, w którym obecnie mieści się muzeum. Ekspozycja, którą można tam obejrzeć, skupia się wokół dwóch, równorzędnych historiach rodzin Chopinów i Skarbków oraz historii założenia muzeum poświęconego Fryderykowi Chopinowi, które stało się także parkiem – pomnikiem.

Każdy dzień półkolonii to zabawa w gronie kolegów i koleżanek.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jana
jana
1 miesiąc temu

Takie półkolonie powinny być w Przasnyszu to co oferują nasze placówki przez 3 godz.dziennie to nie to co powinno być. Z drugiego krańca miasta zaprowadzić dziecko na 10.oo , a o 13.oo odebrać. Zaznaczyć należy , że nie każdy posiada samochód, a przeważnie dziećmi opiekują się zaawansowani wiekiem dziadkowie.Poddaję pod rozwagę władzom miasta.