Trwa przeprowadzka Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu. Wkrótce rozpocznie się remont [FOTO]

Wkrótce rozpocznie się remont Miejskiego Domu Kultury. Od dwóch tygodni trwa przeprowadzka do budynku po dawnym gimnazjum katolickim na terenie przasnyskiej Fary.

 

– Jesteśmy w trakcie przeprowadzki. Pakujemy się i przewozimy do nowego lokalu. W Miejskim Domu Kultury przez lata zgromadzonych zostało mnóstwo rzeczy i przyznam, że pakowanie ich nie jest prostą sprawą. Ze sobą zabieramy część rzeczy, część trafi do magazynów – mówi nam dyrektor MDK-u, Magdalena Król-Piórkowska.

– Część rzeczy ma wartość czy to już historyczną, czy sentymentalną i muszę przyznać, że sama z przyjemnością je odkrywam – dodaje.

Miejsca w nowej, tymczasowej siedzibie MDK-u jest o wiele mniej niż pracownicy instytucji mieli do dyspozycji do tej pory.

–  Nasza działalność będzie w jakiś sposób na pewno na czas remontu ograniczona. Wszystkie zajęcia oczywiście będą się odbywały, ale w nowym budynku na pewno nie ma miejsca na kino, nie ma sali widowiskowej. Nastawiamy się więc na plenery, mamy zakupiony ekran, leżaki i projektor, letnią porą kina na pewno nie zabraknie – komentuje nasza rozmówczyni.

 

– Będziemy też współpracować z innymi instytucjami kultury, szkołami itp. i wraz z nimi realizować wydarzenia. Planujemy wiele plenerowych wydarzeń kulturalnych: spektakli czy koncertów. Przy nowej siedzibie MDK jest sporo zielonego terenu i na pewno będzie się tam działo dużo.

 

Swoje miejsce opuszcza też słynna już Pracownia Batiku „Mamut”

– Na czas przeprowadzki zawieszamy zajęcia dla dzieci, ale tylko na dwa tygodnie. Zrobimy wszystko, by w nowym miejscu pracownię odbudować bardzo szybko. Zresztą mamy rozpoczętych wiele przedsięwzięć, mamy też zamówioną już wizytę „batikowej” grupy z Olsztyna, więc tak naprawdę nie mamy innego wyjścia – mówi nam z kolei Tomasz Jakubowski, który nie ukrywa, że ze swoją zagospodarowywaną latami pracownią nie jest łatwo się rozstać, zarówno jemu, jak i wszystkim, którzy pokochali batik.

Budynek Miejskiego Domu Kultury opuszcza też Federacja ROSA, która prowadzi tu Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej. Organizacje pozarządowe od przyszłego tygodnia będą spotykać się w budynku przy ul. św. Wojciecha 3, w tzw. Domu Nauczyciela – w Klubie Seniora.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
1 rok temu

A zastępca w garniturze nosi?

Obserwator
Obserwator
1 rok temu
Reply to  Monika

Pana Łukasza widziałem dziś w dresach jak ciężko pracował i nosił rzeczy przy MDK

Hubert
Hubert
1 rok temu
Reply to  Monika

Wystarczyło się pojawić dziś o godzinie 9 i przytrzymałaby Pani garnitur Panu Machałowskiemu, gdy przenosił gabaryty z MDKu

Monika
Monika
1 rok temu
Reply to  Hubert

Najlepsze przeprowadzki to on robi w szkole nr 1. Personalne.

iop
iop
1 rok temu
Reply to  Monika

Pani wszystkowiedząca , a do roboty 🙂

Adam
Adam
1 rok temu

Wreście wzięli się do roboty.