Trwa przebudowa drogi powiatowej Chorzele – Jednorożec na odcinku Brzeski Kołaki – Małowidz

Remontowany odcinek o długości 7 206 m położony jest na terenie dwóch gmin (Chorzele i Jednorożec) i obejmuje fragment od miejscowości Brzeski Kołaki przez Przysowy, Połoń do miejscowości Małowidz.

 

Zadanie obejmuje wykonanie: jezdni o szerokości 6 m wraz z utwardzonymi poboczami o szerokości 1,25 m, a w miejscowości Małowidz jezdni z pasami ruchu dla rowerów tj. 6+2 x 1,5 m (9 m), zatok, peronów, chodników, zjazdów, odmulenie rowów, oczyszczenie istniejących przepustów oraz odkrzaczenie.

– Obecnie toczą się prace polegające na podniesieniu standardu drogi powiatowej klasy Z poprzez budowę utwardzonych poboczy oraz ciągów rowerowych. Inwestycja o wartości  prawie 7,8 mln zł nie tylko podniesie bezpieczeństwo komunikacyjne, ale zakończy przebudowę drogi na odcinku Chorzele – Jednorożec – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

Wykonawca, którym jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Marchliński Robert z Przasnysza, wykona zadanie za kwotę 7 776 623,19 zł brutto. Powiatowy Zarząd Dróg zapewnia, że w tej chwili prace budowlane postępują w dobrym tempie i według harmonogramu. Inwestycja zgodnie z umową zakończy się w czerwcu 2023 roku. Aktualnie na odcinku Chorzele – Brzeski Kołaki – Przysowy kładziony jest asfalt.

Przeprowadzenie inwestycji jest możliwe za sprawą środków w wysokości 13,3 mln zł z programu Polski Ład, które Powiat Przasnyski pozyskał na kompleksową przebudowę dwóch odcinków dróg powiatowych:

  • Odcinek DP 3234 W Stara Wieś – Chorzele – Krasnosielc w km 14+731 – 21+937 oraz
  • Odcinek DP 3227 W – Przasnysz – Baranowo, w km 1+440 – 10+447.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments