Tragiczny bilans dnia na naszych drogach. Trzy śmiertelne wypadki.

Tylko wczoraj na mazowieckich drogach doszło aż do czterech tragicznych wypadków. To pokazuje, jak niewiele potrzeba, by doszło do nieszczęścia. Brawura, brak wyobraźni i nadmierna, zupełnie niedostosowana do panujących na drodze warunków prędkość, to główne z przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie osoba kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka. Cierpienie dotyka rodzinę i przyjaciół zmarłego.

Ku przestrodze opisujemy kilka zdarzeń, które wydarzyły się tylko wczoraj na mazowieckich drogach.

Do tragedii doszło w nocy z środy na czwartek po godz. 1:00 w Myszyńcu Starym. Według policyjnych ustaleń, młody mieszkaniec powiatu szczycieńskiego jadąc od strony Szczytna w kierunku Ostrołęki, w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo. 18-latek zginął na miejscu.

Do kolejnego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło również na terenie pow. ostrołęckiego. Przed godz. 17, w Woli Błędowskiej miał miejsce wypadek z udziałem osobowego VW i pieszej. 46-letni mężczyzna jadąc osobowym vw od strony Woli Błędowskiej w kierunku miejscowości Ostrówek uderzył w znajdującą się po prawej stronie jezdni 81-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia piesza poniosła śmierć na miejscu.

Tragiczny wypadek miał też miejsce w miejscowości Gwizdały na DK62 w gminie Łochów. Po południu ciężarówka zderzyła się ze skuterem. Z policyjnych ustaleń wynika, że zarówno skuter jak i pojazd marki Man jechały w tym samym kierunku. W pewnym momencie 50-letni kierujący skuterem, najprawdopodobniej chcąc skręcić w lewo, wjechał przed TIRa. Niestety, kierującego skuterem nie udało się uratować.

Natomiast na trasie Wymysły – Hołowienki w gm. Sabnie  doszło do potrącenia mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem ford mondeo jadąc od strony Hołowienek w kierunku miejscowości Wymysły, uderzyła w stojącego na poboczu passata, obok którego stał 44-letni mężczyzna. W wyniku zderzenia vw uderzył w mężczyznę, który z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Siedlcach.

Tych zaledwie kilka zdarzeń rzuca obraz jak niewiele potrzeba by doszło do tragedii. Dlatego policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o więcej wyobraźni i poszanowania przepisów. Kierujących o dostosowywanie prędkości do warunków na drodze oraz poczuciu, że uczestnicy ruchu drogowego to nie tylko ci siedzący „za kółkiem”. Pieszych o więcej zdrowego rozsądku i wyobraźni podczas korzystania z dróg. A najważniejsze to pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i że każdy z nas cało i bezpiecznie chce wrócić do domu.


Źródło KWP Radom
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments