Szkoły, przedszkola i świetlice wiejskie w gminie Przasnysz z panelami fotowoltaicznymi

Do końca 2022 roku osiem budynków użyteczności publicznej w gminie Przasnysz wzbogaci się o panele fotowoltaiczne. Koszt inwestycji to około 350 tys. złotych.

 

 

We wtorek, 21 czerwca gmina Przasnysz wybrała najlepszą ofertę na realizację projektu „Czyste powietrze w Gminie Przasnysz – montaż paneli fotowoltaicznych w obiektach użyteczności publicznej”. Zadanie polega na montażu instalacji fotowoltaicznych na ośmiu budynkach:

  • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem,
  • Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Lesznie,
  • Świetlica wiejska w Obrębie,
  • Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. mjr Henryka Sucharskiego w Nowej Krępie z siedzibą w Starej Krępie,
  • Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem z siedzibą w Dobrzankowie,
  • Świetlica wiejska w Golanach, Świetlica wiejska w Kijewicach, Świetlica wiejska w Zakociu.

 

Łączna moc wszystkich instalacji wyniesie około 72 kW, a wytworzona energia wykorzystywana będzie do oświetlenia i ogrzewania budynków.

Wartość wybranej przez Gminę Przasnysz oferty to 347 498,87 złotych z czego 95 % finansowane z Programu Rządowego „Polski Ład”, a 5% to środki z budżetu samorządu. Inwestycja zostanie zrealizowana w 2022 roku.

– W wyniku realizacji projektu spadną koszty energii elektrycznej aż w ośmiu obiektach użyteczności publicznej. Zaoszczędzone środki wydatkowane będą mogły być na inne cele publiczne szczególnie oczekiwane przez mieszkańców Gminy Przasnysz, np. infrastruktura oświatowa, sportowa, rekreacyjna – informuje gmina Przasnysz.

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments