Szkoła Podstawowa w Bogatem z nowym sprzętem komputerowym i oprogramowaniem

Gmina Przasnysz znalazła się na liście rankingowej projektu „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Do projektu zgłoszono Szkołę Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem.

 

W ramach projektu szkoły otrzymają sprzęt i oprogramowanie, m.in.: komputery stacjonarne, monitory interaktywne, drukarki, urządzenia wielofunkcyjne, laptopy, tablety, projektory multimedialne, oprogramowanie interaktywne 3D oraz oprogramowanie umożliwiające naukę zdalną, e-podręczniki.

 

Ponadto nauczyciele i uczniowie mogą liczyć na szkolenia z zakresu prowadzenia nauki w formie zdalnej przy użyciu sprzętu i oprogramowania kupionego w ramach projektu.

 

Wcześniej skorzystała szkoła w Nowej Krępie

W pierwszej edycji tego projektu wsparcie otrzymała Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Sucharskiego w Nowej Krępie. W ramach projektu do szkoły dostarczono 8 komputerów stacjonarnych, 13 laptopów, 12 tabletów, 13 drukarek laserowych, 1 urządzenie wielofunkcyjne, monitor interaktywny i projektor multimedialny z ekranem, oprogramowanie. Przeprowadzono też szkolenie nauczycieli i uczniów.

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments