System Informacji Przestrzennej dla mieszkańców Przasnysza

Firma GIAP Sp. z o.o. na zlecenie Urzędu Miasta uruchomiła portal mapowy dla mieszkańców Miasta Przasnysz. Portal ma usprawnić m.in. wydawanie wypisów i wyrysów z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

 

– Portal ten jest podstawowym sposobem dostępu do danych przestrzennych dla użytkownika zewnętrznego (bez konieczności instalacji rozszerzeń, pluginów). Polega na udostępnieniu informacji przestrzennej wraz z niezbędną informacją publiczną dostępną dla wszystkich klientów wraz ze świadczeniem usług sieciowych WMS oraz WFS zgodnie z wymogami Ustawy o Infrastrukturze Informacji Przestrzennej – informuje Urząd Miasta Przasnysz.

Portal dostępnym jest pod adresem: https://mapa.inspire-hub.pl/przasnysz

 

– Zamówienie polegało również na digitalizacji dokumentów planistycznych, dostarczeniu aplikacji GIS – desktop do zarządzania dokumentami planistycznymi, aplikacji GIS – desktop do zarządzania rejestrem decyzji o ustaleniu warunków zabudowy i decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz aplikacji GIS – desktop do tworzenia zestawień statystycznych – czytamy.

Aplikacje mają usprawnić wydawanie wypisów i wyrysów z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, jak również zaświadczeń o przeznaczeniu nieruchomości w dokumentach planistycznych obowiązujących na terenie miasta Przasnysz.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments