Strażacy z powiatu przasnyskiego ćwiczyli na obiekcie w Turowie

Strażacy z przasnyskiej Komendy Powiatowej PSP oraz jednostek OSP z terenu gminy Przasnysz i Czernice Borowe wzięli udział w ćwiczeniach pożarniczych w Turowie.

 

We wtorek, 21 czerwca na terenie obiektu Stowarzyszenia Monar – Mazowieckie Centrum Pomocy Bliźniemu MARKOT w Turowie zostały przeprowadzone ćwiczenia doskonalące dla Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej oraz wybranych jednostek OSP z terenu powiatu przasnyskiego. W ich trakcie odegrano dwa scenariusze: pożaru w pawilonie mieszkalnym na drugiej kondygnacji, gdzie przez ogień została odcięta droga ewakuacji i dwie osoby zostały uwięzione w jednym z pomieszczeń socjalnych oraz scenariusz pożaru w budynku warsztatowym z jedną osobą poszkodowaną, znajdującą się na dachu budynku.

– Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie prawidłowości przeprowadzenia ewakuacji osób znajdujących się w obiekcie, zapoznanie z drogami dojazdowymi oraz kontrola sieci hydrantowej, praktyczne sprawienie sprzętu potrzebnego do likwidacji występującego zagrożenia – informuje KP PSP w Przasnyszu.

 

W ćwiczeniach udział brała Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza z Przasnysza, OSP Obrąb, OSP Rostkowo oraz OSP Leszno.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments