Stowarzyszenie “JESTEM” nad morzem

Szum fal, złoty piasek i zapach jodu – kto nie tęskni za Morzem Bałtyckim? My długo marzyliśmy o nadmorskiej wyprawie i dzięki życzliwości wspaniałych ludzi nasze pragnienia się urzeczywistniły. – tak pisze na swoim FB Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “JESTEM” w Przasnyszu

12 czerwca udaliśmy się nad piękne polskie morze. Wyprawę rozpoczęliśmy od spaceru po skwerze Kościuszki w Gdyni, gdzie czekały na nas super atrakcje morskie – okręt wojenny ORP Błyskawica i ponad stuletni żaglowiec Dar Pomorza. Następnym punktem wyprawy było Akwarium Gdyńskim, gdzie stanęliśmy oko w oko m.in. z rybką Nemo i rekinem oraz poznaliśmy mnóstwo gatunków roślin i zwierząt żyjących w morzach i oceanach. Energii do dalszych wojaży dostarczył nam obiad w słynnej gdyńskiej restauracji “Róża Wiatrów”. Następnie udaliśmy się do Sopotu, gdzie popłynęliśmy w rejs statkiem pirackim. Nie zabrakło też spaceru po molo i plaży oraz moczenia stóp w morzu. Po tych atrakcjach czekała nas kolejna niespodzianka – przechadzka po “Monciaku”, drobne zakupy, a także lody i pamiątkowe koszulki.

Serdecznie dziękujemy naszym Fundatorom, dzięki którym spełniły się nasze marzenia:
– Grażyna Czajkowska
– Kamila Kłudziak,
– Barbara Kühn – Stowarzyszenie In Memoriam
– Monika i Rafał Różańscy
– Magdalena Niklas
– Aśka MaCie
– Emilia Czyż
Szczególne podziękowania należą się Magdalenie i Mariuszowi Kaszubowskim z Sopotu, którzy z dużym zaangażowaniem podjęli się koordynowania organizacji całego wyjazdu, pozyskali Darczyńców i swoim towarzystwem i pomocą umilili nam ten cudowny czas.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments