Starostwo Powiatowe w Przasnyszu poza zasięgiem? „Zarzut jest bezpodstawny”

Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który twierdzi, że był zainteresowany nabyciem działki w strefie gospodarczej w Sierakowie, jednak w żaden sposób nie mógł się w tej sprawie ze Starostwem Powiatowym skontaktować. Urząd zarzuty odpiera.

 

„W tygodniu jako osoba zainteresowana nabyciem działki  w strefie gospodarczej, próbowałem skontaktować się telefonicznie ze starostwem. Na numer ogólny do sekretariatu nie można się dodzwonić, nikt nie odbiera telefonu, e-mail wysłany na sterfa@powiat-przasnysz.pl bez odpowiedzi, kontakty telefoniczne na Biuro Obsługi Inwestorów – pokój 101; telefon  (29) 752 22 70 wewnętrzny 230  numer do kasy urzędu – pani nie ma pojęcia do kogo przełączyć, Biuro Aktywizacji Zawodowej – pokój 102, 105, Biuro Obsługi Przedsiębiorców – pokój 103, 104; telefon (29) 752 22 70 wewnętrzny 227  numer do archiwum – tu chociaż przekierowano mnie  do wydziału geodezji i tu muszę pochwalić, bo obiecano pomoc” – wymienia czytelnik.

Podaje także link do dokumentu oferty Przasnyskiej Strefy Gospodarczej, który jak twierdzi „nie posiada daty, wiec nie wiadomo czy oferta jest aktualna czy sprzed 2 czy 3 lat”.

– Na powyższym widać jak łatwo zniechęcić do inwestowania w Przasnyszu i dlaczego po strefie hula wiatr – stwierdza na koniec.

O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego. Tu od razu dodamy, że nasz e-mail dotarł do urzędu niezwłocznie. Otrzymaliśmy dość obszerną odpowiedź, którą publikujemy w całości.

– Aktualne i bezpośrednie numery kontaktowe telefonów do poszczególnych pracowników urzędu znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu pod adresem: https://bip.powiat-przasnysz.pl/m,3116,wykaz-telefonow.html – przekazuje Starostwo.

– Zweryfikowaliśmy opisaną w zapytaniu sytuację, sprawdzając historię połączeń na numer sekretariatu Starostwa. W ubiegłym tygodniu odnotowaliśmy tylko jedno nieodebrane połączenie, zarejestrowane o godzinie 16:01, czyli po godzinach otwarcia urzędu. Jeżeli chodzi o korespondencję wysyłaną na adres: strefa@powiat-przasnysz.pl informuję, że skrzynka jest na bieżąco sprawdzana przez pracowników zajmujących się obsługą terenów inwestycyjnych. W opisanym przedziale czasowym wpłynęło wyłącznie jedno zapytanie, które poskutkowało kontaktem telefonicznym z zainteresowaną osobą i zaproszeniem na spotkanie do Starostwa Powiatowego w Przasnyszu – przekazuje Urząd w odpowiedzi.

– Numery wewnętrzne podane przez mieszkańca są numerami nieaktualnymi, obowiązującymi do grudnia 2023 roku, zatem zastanawiającym jest, z jakiego źródła mieszkaniec uzyskał podane numery kontaktowe. Na stronie www.powiat-przasnysz.pl w zakładce „O Powiecie” -> „Oferta Inwestycyjna” -> „Kontakt” pod adresem https://powiat-przasnysz.pl/pl/artykul/Kontakt znajdują się numery kontaktowe do osób upoważnionych do udzielania informacji na temat oferty inwestycyjnej Powiatu. Krótka instrukcja dla przedsiębiorców zainteresowanych ofertą inwestycyjną Powiatu znajduje się również pod adresem: https://powiat-przasnysz.pl/pl/artykul/poradnik-inwestora – przekazuje Starostwo Powiatowe.

Starostwo odnosi się także do znalezionego przez czytelnika dokumentu.  – Opis terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie i Podstrefy w Chorzelach, na pierwszej stronie zawiera zamieszczoną datę opracowania – czerwiec 2022 roku, zatem stawiany zarzut jest bezpodstawny i wynika wyłącznie z nieuwagi czytelnika – napisano (tę informację potwierdzamy – na pierwszej stronie dokumentu znajduje się data – red.)

– Ponadto zastanawiającym jest fakt, dlaczego mieszkaniec złożył skargę na wyżej wymienione okoliczności do redakcji lokalnych mediów, a nie do urzędu. Może to wskazywać na chęć wywołania sztucznego szumu medialnego, szczególnie z uwagi na trwający okres kampanii wyborczej – odpowiada starostwo.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Józek
Józek
1 miesiąc temu

Człowieku, masz sygnały to uciekaj póki możesz. Bo później urzędnicy będą ci wchodzić na działkę jak na swoją i fotografować. Czy przypadkiem nie odrolniłeś bezprawnie.

Adrian
Adrian
1 miesiąc temu

Przasnysz.

Miałem napisać tylko nazwę miejscowości. Jednak potrzebuję się rozwinąć. I ten komentarz powinien być wszędzie. O to też zadbam.

Niech nikt nie próbuje tu zmienić cokolwiek. Żadnej zmiany, nawet najmniejszej wprowadzić. Nic. Broń was własne przeczucie.

Nic się nie udało zrobić, odsuwając od władzy komucha, agenta SB.

Wprowadziliśmy człowieka stąd. Też nic nie zrobił. Karmniki dla kaczek. Tak pamiętam.

Jeden wielki układ rządzi, ten co będzie po tych wyborach przerośnie dotychczasowe.

Wprowadźcie swoje żony, kochanki, mężów, synów, braci, siostry, ciotki, wujków itd.

Czekamy na upadek.

Rzucony…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Adrian

Cała prawda. Podpisuję się pod tym

zły
zły
1 miesiąc temu

teraz niech sam to kupi za własne pieniądze

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Durni Przasnyszanie sobie wybrali to teraz mają. Mieszkańcy naszego powiatu to sami kretyni, którzy wybierają innych kretynów

Dzony
Dzony
1 miesiąc temu

Dokument z czerwca 22 roku a mamy 2024!

polak
polak
1 miesiąc temu

„Jeden wielki układ rządzi, ten co będzie po tych wyborach przerośnie dotychczasowe.
Wprowadźcie swoje żony, kochanki, mężów, synów, braci, siostry, ciotki, wujków itd.
Czekamy na upadek” – zgadzam sie
POTRZEBA mądrych LUDZI SPOZA UKŁADU