Sprzęt ochronny dla jednostek OSP z gminy Chorzele oficjalnie przekazany.

Burmistrz miasta i gminy Chorzele przekazała dziś strażakom z OSP Rycice, Zaręby i Chorzele sprzęt ochronny do przeciwdziałania Covid-19. Zestawy pochodzą od samorządu województwa mazowieckiego.

 

We wtorek, 30 czerwca Beata Szczepankowska, burmistrz miasta i gminy Chorzele przekazała na ręce prezesów OSP Rycice, Zaręby i Chorzele sprzęt ochronny do przeciwdziałania Covid-19. Każdy z zestawów kosztował ponad 13 tys. złotych. Znajdowały się w nim maseczki, kombinezony, rękawice, ubrania ochronne (ubrania specjalne lekkie oraz hełmy lekkie z przyłbicami i goglami), worki na odpady oraz płyny dezynfekcyjne.

– Wcześniej, burmistrz Beata Szczepankowska podpisała umowę z marszałkiem Adamem Struzikiem, na mocy której Zarząd Województwa – przekazał warte ponad 41 tysięcy złotych środki ochronne do przeciwdziałania COVID-19, trzem wpisanym do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jednostkom OSP z terenu gminy Chorzele. Jednostki OSP: Chorzele, Rycice i Zaręby otrzymają zestawy środków ochronnych warte ponad 13 tysięcy złotych każdy – informuje gmina.

W sumie strażacy z gminy Chorzele otrzymali;

  • 450 sztuk – maseczek jednorazowych
  • 45 sztuk – kombinezonów jednorazowych
  • 1200 par – rękawic jednorazowych
  • 12 zestawów – ubrań ochronnych (ubranie specjalne lekkie oraz hełm lekki z przyłbicą i goglami)
  • 60 sztuk- worków na odpady czerwone
  • 30 litrów – płynu dezynfekcyjnego

w.b.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments