Spotkanie autorskie z Przemysławem Borkowskim – było sensacyjnie i wesoło

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu rozpoczął się Tydzień Bibliotek. Na starcie było sensacyjnie – to za sprawą gościa Przemysława Borkowskiego – pisarza powieści kryminalno – sensacyjnych, poety, felietonisty, scenarzysty i artysty kabaretowego.

 

W czasie spotkania rozmawiano o tym skąd autor czerpie pomysły na swoje książki, czy są one oparte na faktach, czy jego powieści są fikcją literacką. – Oczywiście, nie zabrakło też pytań o Zygmunta Rozłuckiego – bohatera trylogii („Zakładnik”, „Niedobry pasterz”, „Widowisko”). Fani Rozłuckiego mogą być zadowoleni: psycholog jeszcze powróci w kolejnej książce – relacjonuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

– Rozmawialiśmy także o drugoplanowych bohaterach książek Przemysława Borkowskiego: jego ukochanych miastach – Olsztynie (w pierwszej serii) i Warszawie (w drugiej serii). Biorąc do ręki książki autora można śmiało zwiedzać te miasta wędrując śladami bohaterów – czytamy.

 

Do rozmowy zaproszono także Gabrielę Borkowską, by wspólnie porozmawiać o internetowym cyklu kryminalnych rozmów Borkowskich (literacko-małżeński kanał „Żona Kryminalisty”).

Czytelnicy, którzy byli na spotkaniu zadawali gościowi wiele pytań związanych nie tylko z książką, ale także z kabaretem. Można było także kupić książki i otrzymać autograf autora.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments