Sonda InfoPrzasnysz. Czy rząd powinien znieść obostrzenia?

Obostrzenia zdaniem rządu mają ograniczyć liczbę zakażeń i ratować życie ludzi, ale niszcząco działają na biznes, miejsca pracy, dostępność opieki zdrowotnej i społeczne nastroje. Czy restrykcje to dobry sposób na walkę z wirusem?

 

Od wielu tygodni chodzimy w maseczkach, restauracje i puby są zamknięte, a posiłek możemy zamówić jedynie na wynos. Szkoły są zamknięte,  lekarze „przyjmują” zdalnie, istnieje zakaz spotkań grup powyżej 5 osób, wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu seniorów, dzieci i młodzieży.

Restrykcje wprowadzono po to, aby walczyć ze społeczną mobilnością, która zdaniem rządu jest przyczyną transmisji koronawirusa i niewydolności służby zdrowia. Środowiska medyczne, naukowe i ekonomiczne nie są jednak zgodne co do skuteczności lockdownu i alarmują, że przynosi on więcej szkód niż pożytku.

Premier Mateusz Morawiecki grozi już trzecią i czwartą falą koronawirusa, a wokół przyszłych szczepień narastają kontrowersje. Rząd stoi jednak na stanowisku, że obostrzenia ratują życie. Czy to dobry sposób na walkę z wirusem?

Weź udział w naszej sondzie. Odpowiedz na pytanie: Czy rząd powinien znieść restrykcje i ograniczenia związane z pandemią?

Zależy nam na Waszej opinii, zachęcamy do komentowania.

 


 

 

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
7 miesięcy temu

Zadbać o seniorów, reszta do pracy. Skończyć ten cyrk.

Magda
Magda
7 miesięcy temu
odpowiada  Kamil

Popieram. Bojący do piwnicy, reszta do pracy.

Łukasz
Łukasz
7 miesięcy temu
odpowiada  Kamil

Sklepy się zmieniają w pocztę żeby w niedzielę handlować.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu

Droga Redakcjo,
A ja proponuję ankietę “Czy rząd powinien nas wyprowadzić z UE”. Bo zawetowanie budżetu UE to pierwszy krok to polexitu.
Tych idiotów tak strasznie uwiera reguła praworządności. Zupełnie tego nie rozumiem. No bo przecież jesteśmy Państwem praworządnym 😁.

Last edited 7 miesięcy temu by Marek (prawdziwy)
Gill Bates
Gill Bates
7 miesięcy temu

Sam fakt podpisywania się z ujęciem określenia “prawdziwy” w nawiasie już wystarczająco świadczy o Twoich zaburzeniach behawioralnych, reszty tłumaczyć nie trzeba, bo to jakaś paranoja. Myślę, że po historii komentarzy można określić Twój profil psychologiczny i złożyć zawiadomienie w przypadku, gdyby w okolicy zaginęła jakaś kaczka.

Piotr
Piotr
7 miesięcy temu

Nie jesteśmy i nigdy nie byliśmy państwem praworządnym ani demokratycznym. Konstytucja też nigdy jakoś szczególnie nie chroniła obywateli. Bo niby skąd mają tematy na materiał programy typu “uwaga”, “interwencja”, “sprawa dla reportera” czy”państwo w państwie”? Prawo jest tworzone tylko po to by bardziej kontrolować i karać obywateli. By tzw władza mogła uprzykrzać życie ludziom i represjonować ich coraz bardziej. I to dotyczy każdego rządu w Polsce. Każdy tworzy przepisy prawne pod własne interesy a jeśli nie daje przepisy to furtki prawne w nich (niby to przypadkiem). A naiwny lud skacze sobie do gardeł. Ale to wszystko choć ludzi wkurza to… Czytaj więcej »