Śmiertelnie potrącony przez pociąg 93-latek szedł środkiem torów

W weekend informowaliśmy o wypadku do jakiego doszło na dworcu PKP w Ciechanowie. Pod kołami pociągu zginął 93-letni mężczyzna. Jak się okazało, podążał środkiem torów. Maszynista nie zdołał wyhamować składu.

 

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę, 19 listopada około godziny 13.30 na dworcu PKP przy ul. Sienkiewicza w Ciechanowie. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, 93-letni mężczyzna, został potrącony przez hamujący pociąg relacji Olsztyn – Kraków. Senior zginął na miejscu.

Obecnie postępowanie, które ma wyjaśnić przyczyny zdarzenia, prowadzi ciechanowska prokuratura.

 

Z informacji uzyskanych z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wynika, że starszy mężczyzna przed zdarzeniem podążał środkiem torów. Maszynista, który jechał w tym samym kierunku, gdy tylko go zauważył , próbował zatrzymać pociąg, dawał też mężczyźnie sygnały dźwiękowe. Niestety 93-latek nie zareagował.

Służby wykluczają targnięcie się na życie. Jak informuje ciechanowska policja, postępowanie jest prowadzone w kierunku art. 177 § 2 Kodeksu Karnego, czyli wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szczęśliwa
Szczęśliwa
13 dni temu

No trudno i tak przeżył niezły wiek. Ja tyle nie dozyje.

Korsarz
Korsarz
13 dni temu
Reply to  Szczęśliwa

Tego nikt nie wie

Bolesław
Bolesław
13 dni temu
Reply to  Szczęśliwa

Tak ładny wiek… tylko czy nikt nim się nie opiekował? dziadek sobie poszedł i szedł torowiskiem? pewnie już demencja i nie potrafił wrócić do domu. a może szedł do domu? domu Ojca??