Śmiertelnie potrącony przez pociąg 93-latek szedł środkiem torów

W weekend informowaliśmy o wypadku do jakiego doszło na dworcu PKP w Ciechanowie. Pod kołami pociągu zginął 93-letni mężczyzna. Jak się okazało, podążał środkiem torów. Maszynista nie zdołał wyhamować składu.

 

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę, 19 listopada około godziny 13.30 na dworcu PKP przy ul. Sienkiewicza w Ciechanowie. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, 93-letni mężczyzna, został potrącony przez hamujący pociąg relacji Olsztyn – Kraków. Senior zginął na miejscu.

Obecnie postępowanie, które ma wyjaśnić przyczyny zdarzenia, prowadzi ciechanowska prokuratura.

 

Z informacji uzyskanych z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wynika, że starszy mężczyzna przed zdarzeniem podążał środkiem torów. Maszynista, który jechał w tym samym kierunku, gdy tylko go zauważył , próbował zatrzymać pociąg, dawał też mężczyźnie sygnały dźwiękowe. Niestety 93-latek nie zareagował.

Służby wykluczają targnięcie się na życie. Jak informuje ciechanowska policja, postępowanie jest prowadzone w kierunku art. 177 § 2 Kodeksu Karnego, czyli wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szczęśliwa
Szczęśliwa
1 rok temu

No trudno i tak przeżył niezły wiek. Ja tyle nie dozyje.

Korsarz
Korsarz
1 rok temu
Reply to  Szczęśliwa

Tego nikt nie wie

Bolesław
Bolesław
1 rok temu
Reply to  Szczęśliwa

Tak ładny wiek… tylko czy nikt nim się nie opiekował? dziadek sobie poszedł i szedł torowiskiem? pewnie już demencja i nie potrafił wrócić do domu. a może szedł do domu? domu Ojca??