Śmiertelne potrącenie pieszego na DK 61. Policja apeluje: nośmy odblaski!

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 15 listopada 2022 roku około godziny 17.15 na Drodze Krajowej 61.

 

– Według wstępnych ustaleń wynika, że 41-letni kierujący pojazdem iveco, mieszkaniec powiatu wyszkowskiego w rejonie skrzyżowania w miejscowości Szelków potrącił mężczyznę, który nagle wbiegł pod pojazd z lewej strony. 56-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu makowskiego zginął na miejscu. Pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, a miejsce zdarzenia znajduje się poza obszarem zabudowanym. Czynności na miejscu wypadku wykonywane były pod nadzorem prokuratora – informuje asp. Katarzyna Ruszczyńska z KPP Maków Maz.

 

Policja apeluje do pieszych o rozważne przechodzenia przez jezdnię i korzystanie z elementów odblaskowych.

– Przypominamy, że każdy pieszy, poruszający się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, musi posiadać odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących, za jego brak grozi mandat karny. Sugerujemy jednak, aby elementy odblaskowe nosić również w terenie zabudowanym – czytamy.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
xyz
22 dni temu

Niestety to częsty widok ,tacy piesi. Sporo osób porusza się też nie tą stroną drogi.

Gość
Gość
22 dni temu

To samo jest w Turowie, chodzą jak święte krowy bez odblasków

Roksana
Roksana
22 dni temu

Na trasie Bartniki- Przasnysz też często spotykam takie sytuacje. Albo rowerzysta bez świateł albo pieszy bez odblasków.