Skrzyżowanie w Krzynowłodze Małej bezpieczniejsze?

Powiat przasnyski ustawił przy skrzyżowaniu w Krzynowłodze Małej radar świetlny i dodatkowe tablice ostrzegawcze. Opracuje również dokumentację dotyczącą ronda.

 

Skrzyżowanie dróg: powiatowej Przasnysz – Janowo i wojewódzkiej Chorzele – Grudusk to miejsce, które nie cieszy się dobrą sławą wśród kierowców. W ostatnim czasie na skutek prac prowadzonych na „siódemce” drogę wybiera wielu kierowców spoza powiatu. Ci zaś nie spodziewając się skrzyżowania z drogą wojewódzką, nie zachowują ostrożności, co biorąc pod uwagę prędkość z jaką się poruszają, powoduje wiele niebezpiecznych sytuacji. Ostatnio jeden z wypadków, o których w ciągu bieżącego roku dochodziło dość często, zakończył się tragicznie.

 

W ostatnich dniach samorząd powiatu przasnyskiego postanowił poprawić nieco bezpieczeństwo na skrzyżowaniu i na drodze powiatowej ustawił radar świetlny i dodatkowe tablice ostrzegawcze.

– Postawiliśmy radar świetlny, który mierzy prędkość samochodów dojeżdżających do skrzyżowania od strony Janowa. Mamy nadzieję, że znak wybije kierowców z letargu i spowoduje, że zwrócą na niego uwagę, zauważą znak stop i zatrzymają się na tym skrzyżowaniu – informuje starosta Krzysztof Bieńkowski..

Radny Paweł Mostowy zdradził także, że zarząd powiatu jest w trakcie opracowywania dokumentacji na budowę ronda. – Po uzyskaniu pozwolenia na budowę dokumentacja zostanie przekazana zarządcy drogi wyższego rzędu czyli Mazowieckiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich – komentuje.

My jakiś czasem również skierowaliśmy do Mazowieckiego Zarządu Dróg pytania o to, czy ten planuje na tej drodze wybudować rondo. Do chwili obecnej odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

 

Jak poinformował w czasie ostatniej sesji gminy Krzynowłoga Mała wójt, trwa wymiana korespondencji z Zarządem Dróg Wojewódzkich.

Dostaliśmy do zaopiniowana projekt, który tyczy się umieszczenia pulsacyjnego znaku stop od strony Janowa – mówił Jerzy Humięcki. – Sami jesteśmy zdziwieni jak popularna ta droga się stała. To jest związane z remontem siódemki. Kierowcy jadąc z Mazur i Pomorza w kierunku Warszawy często korzystają z tej trasy. My stoimy na stanowisku, że konieczne jest rondo i to ono rozwiąże problem tego skrzyżowania – dodał.

 

 

ren

guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jurek
Jurek
9 dni temu

Obudzili się, ale za późno, bo ktoś już zginął.

Zyz
Zyz
9 dni temu
odpowiada  Jurek

A co Ci kretynie da rondo? 6 znaków po drodze a i tak ludzie nie patrzyli. Kretyn

Frank
Frank
9 dni temu
odpowiada  Jurek

Polibiadolog się obudził. Winnymi wypadku są kierowcy wymuszający pierwszeństwo idioto jagodami umazany

Bumm
Bumm
9 dni temu

Czy bezpieczne? Nie sądzę dziś znów 15 metrów przed maską auto które się nie zatrzymało… A ze przjerzdzan tam nawet 10 razy dziennie to jest bardzo często i to z super nowym oznakowaniem

Frank
Frank
9 dni temu
odpowiada  Bumm

Możesz tam szlaban postawić, a idioci bez mózgu będą wjeżdżać i tak. No sory ale to wina idiotów

Wiola
Wiola
8 dni temu

Za to dodatkowe oznakowanie to musimy podziękować niektórym naszym radnym Jedna petycję powiat odrzucił nie podali się zebrali podpisy od mieszkańców I na tą petycję powiatowy radny nie mógł już przymknąć oka Mamy nadzieję że po tej drugiej petycji na jednym oznakowaniu nie zostanie bo radni z tamtych stron nie odpuszczą

Witek
Witek
8 dni temu
odpowiada  Wiola

Skoro powiat tym razem przestraszył się petycji I mały ruch wykonał to może I Marszałek nie zostanie obojętny

Wojtek
Wojtek
8 dni temu
odpowiada  Wiola

Z tymi podpisami to jakaś ściema moje dzieci chodzą do szkoły w Ulatowych I o petycji w sprawie ronda nic nikt tu nie wie

Kazik
Kazik
8 dni temu

Wójt pisowski i starosta pisowski od początku kadencji nie zrobili nic mino licznych skarg i kolizji oraz wypadków. Wypadki te obciązahą ich sumienia!!!

Dixy
Dixy
8 dni temu
odpowiada  Kazik

A ty bezmózgowie