Schola Św. Anny w Akademii Chóralnej – Śpiewająca Polska

Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego w Bogatem poinformowała, że chór „Schola Św. Anny” został przyjęty do Ogólnopolskiego Programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska, edycja 2022. Przed nimi rok pełen wydarzeń muzycznych.

 

Projekt  Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska ma przede wszystkim na celu upowszechnianie śpiewu zespołowego zarówno wśród dzieci, jaki i młodzieży szkolnej. Jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Co roku uczestniczy w nim ponad 200 chórów. Wybrane zespoły w danej edycji mają szansę na udział w finałowych koncertach. Dodatkowo organizowane są konkursy chóralne, które weryfikują poziom grup biorących udział w tym programie.

 

– Śpiewająca Polska wspiera rozwój chórów przez dofinansowanie godzin lekcyjnych, sprawowanie opieki merytorycznej nad chórami i dyrygentami, organizowanie warsztatów, konkursów i koncertów. Bezpośrednią opiekę nad uczestniczącymi w Akademii Chóralnej dyrygentami i ich chórami sprawują kuratorzy regionalni – chórmistrzowie, pedagodzy,  specjaliści w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą – informuje organizator projektu.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
1 miesiąc temu

Pięknie śpiewają.