Rząd zapowiada szczepionkę na COVID-19.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej premier Matusz Morawiecki zapowiedział, że droga do powrotu do normalności to dyscyplina społeczna i szczepionka, która ma się pojawić wiosną przyszłego roku. Według informacji przekazanych przez premiera, rząd już pracuje nad sposobem jej dystrybucji.

 

Pełną wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego przytoczyło Ministerstwo Zdrowia.

Dziś dotarła do nas wiadomość, która niesie nadzieję. Nastąpił przełom w pracach nad szczepionką na COVID-19, który ogłosiły amerykańska firma Pfizer i niemiecka BioNTech SE. Według badań i testów klinicznych szczepionka ta ma być bezpieczna i skuteczna w aż 90%!

Jesteśmy gotowi na jej przyjęcie – już w kwietniu przystąpiliśmy do umów unijnych dotyczących zakupu ewentualnych szczepionek na SARS/COV-2. Razem z innymi krajami UE mamy równe prawo do korzystania z tych szczepionek proporcjonalnie do wielkości populacji.

 

Już pracujemy nad logistyką ich dystrybucji – w pierwszej kolejności powinny trafić do naszych seniorów, służby zdrowia i formacji mundurowych.

 

Trwają prace nad infrastrukturą dobrowolnych szczepień

Oczywiście szczepionka będzie również dostępna dla każdego obywatela na zasadzie dobrowolności.

Kilka dni temu, podczas posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, zarządziłem przygotowanie na przyszły rok infrastruktury na masowe szczepienia. Chcemy zdobyć i użyć szczepionki najszybciej jak to możliwe, najpewniej wiosną przyszłego roku. Dzięki odpowiedniemu, wczesnemu planowaniu, będziemy na nią przygotowani!

Gdy działająca szczepionka jest dziś być może na wyciągnięcie ręki – nasze działania zmierzające do ograniczenia zarażeń są ważniejsze niż kiedykolwiek. W tych różnych okolicznościach obostrzeń i działań prowadzących do obniżenia zakażeń na pewno popełniamy błędy. Przepraszamy za nie. Chcemy zrobić wszystko, by walczyć z COVID-19. To jest nasz wróg numer jeden. Nie chcemy walczyć z nikim innym!

Dlatego jeszcze raz proszę wszystkich o odpowiedzialność i przestrzeganie obostrzeń. Wytrzymajmy tę próbę, a nasz wysiłek i solidarność zostaną nagrodzone! Wrócimy do normalności – dzięki szczepionce i dyscyplinie społecznej! – podkreślił premier.

 


 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk
Henryk
6 miesięcy temu

Czy ten bankster czytał List polskich lekarzy i naukowców dot. Covid?? sam sie zaszczep. Polscy lekarze medycyny, naukowcy i pracownicy służby zdrowia zgadzają się z obserwacjami lekarzy z Belgii, cytując ich doniesienia. Wzywają polityków, aby w sposób niezależny i krytyczny podejmowali i wdrażali decyzje dotyczące prewencji zachorowań. „Oczekujemy otwartej debaty, w której wezmą udział eksperci, bez jakiejkolwiek formy cenzury. Po początkowej panice dotyczącej Covid-19, fakty obiektywne pokazują teraz zupełnie inny obraz – nie ma już medycznego i naukowego uzasadnienia dla kontynuacji stosowanych obostrzeń.” – czytamy w liście otwartym.   Autorzy i sygnatariusze listu zauważają, że zarządzanie kryzysowe stało się całkowicie… Czytaj więcej »

Tomek
Tomek
6 miesięcy temu

W pierwszej kolejności do szczepienia politycy z obozu rządzącego i opozycja oraz ostatnio protestujący.

and&end
and&end
6 miesięcy temu

Ta niesamowity ten list “ poparło go 177 lekarzy, ogółem podpisało go ponad 12 tys. osób.” 177 lekarzy podpisało, no wyczyn.

Ddd
Ddd
6 miesięcy temu
odpowiada  and&end

Czy wśród tych177 jest choć jeden wirusolog? Czy tylko ginekolodzy i stomatolodzy oraz inni homeopaci? Wygląda to tak jakby najsłabszy w stadzie chciał zacząć rządzić😉

Radoslaw
Radoslaw
6 miesięcy temu

Niech szczpio ale czemu zaraz obowiązkowo w tej kwestii to chyba nic ludziom nie można narzucać co my rządzących własnością jesteśmy