Rozpoczęła się rozbudowa drogi powiatowej Przasnysz – Baranowo

Rozpoczęły się prace budowlane polegające na poszerzeniu chodników w celu utworzenia ciągu pieszo-rowerowego w Bartnikach. Na kompleksową przebudowę dwóch odcinków dróg powiatowych Powiat Przasnyski pozyskał 13,3 mln zł z programu Polski Ład.

 

Przebudowa dróg powiatowych w ramach Polskiego Ładu obejmuje dwa odcinki:

  • Odcinek DP 3234 W Stara Wieś – Chorzele – Krasnosielc w km 14+731 – 21+937
  • Odcinek DP 3227 W – Przasnysz – Baranowo, w km 1+440 – 10+447.

 

– Swoje oblicze zmienią dwa odcinki dróg, które zyskają nowe nawierzchnie oraz ciągi rowerowo – piesze lub utwardzone pobocza. Inwestycja nie tylko podniesie standard i bezpieczeństwo  komunikacyjne, ale zamknie przebudowę drogi z Chorzel do Jednorożca oraz z Przasnysza do granicy powiatu w Baranowie – informuje Starostwo Powiatowe.

 

Pierwszy odcinek o długości 7 756 m położony jest na terenie dwóch gmin (Chorzele i Jednorożec) i obejmuje fragment od miejscowości Brzeski Kołaki do miejscowości Małowidz.

Zadanie obejmuje wykonanie: jezdni z utwardzonymi poboczami, tj. nawierzchni bitumicznej o szerokości 6+2 x 1,25 m (8,5 m), a w miejscowości Małowidz jezdni z pasami ruchu dla rowerów tj. 6+2 x 1,5 m (9 m), zatok, peronów, chodników, zjazdów, odmulenie rowów, oczyszczenie istniejących przepustów oraz odkrzaczenie. Ponadto na całej długości drogi przewidywana jest budowa kanału technologicznego.

Odcinek poddawany przebudowie zamyka całkowicie przebudowę drogi powiatowej 3234 W z Chorzel do Jednorożca. Droga zostanie wybudowana w standardzie: jezdnia z utwardzonymi poboczami lub pasami ruchu dla rowerów.

Drugi odcinek o długości 9 007 m przebiega na trasie  Przasnysz – Dębiny (do granicy powiatu) i obejmuje: wykonanie jezdni z utwardzonymi poboczami tj. nawierzchni bitumicznej 6+2 x 1,0 m (8,0 m), bądź też z ciągiem pieszo-rowerowym o szerokości 3 m (w miejscowości Bartniki), poszerzenie istniejących chodników do szerokości 2,0 m (miejscowość Krępa), wykonanie zjazdów do posesji, oczyszczanie istniejących przepustów, wyprofilowanie rowów oraz odkrzaczenia. Ponadto na całej długości drogi przewidywana jest budowa kanału technologicznego.

 

Przebudowywany odcinek zamyka przebudowę drogi powiatowej 3227 W z chodnikami, ścieżkami pieszo – rowerowymi bądź utwardzonymi poboczami.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszanka
Mieszanka
10 miesięcy temu

Kiedy będzie zrobiona droga Chorzele – Myszyniec postawiono znaki ograniczenia i tyle, masakra jakaś może nasz starosta wybierze się w tę stronę i przekona jak to jest się mijać z tirami. Co będzie w zimę??? Wstyd żeby droga powiatowa tak wyglądała.

Ona
Ona
10 miesięcy temu
Reply to  Mieszanka

Poprzedni starostą nie zrobił, a od tego się wymaga aby wszystko na Chorzelach robił, powoli trzeba trochę poczekać

Jan
Jan
10 miesięcy temu
Reply to  Mieszanka

„Wstyd żeby droga powiatowa tak wyglądała.”- cyt.
Pani, czy orientuje się Pani , kto zarządza w Polsce drogami? Mamy dogi gminne, powiatowe, wojewódzkie i krajowe. Od kiedy starosta zarządza droga wojewódzką ? Doga 614 Chorzele – Myszyniec jest w pieczy marszałka województwa.

Mati
Mati
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

Tak, droga 614 jest wojewódzka, ale na mocy porozumienia ma być przebudowywana przez powiat przasnyski. 26 maja 2021 Bieńkowski podpisał umowę z wykonawcą. I co? Nic, czekają może samo się wyremontuje. A kasa z UE, pozyskana przez poprzednika, przepadnie.

Mieszanka
Mieszanka
10 miesięcy temu
Reply to  Jan

Gdyby Pan codziennie dojeżdżał ta droga do pracy zrozumiałby zdenerwowanie.