Rozpoczął się protest policjantów. Na budynku komendy zawisła flaga

W związku z tym, że rozmowy z wiceministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, Zarząd Główny NSZZ Policjantów podjął decyzję o ogłoszeniu ogólnokrajowej akcji protestacyjnej.

 

Początkiem była tegoroczna akcja „Znicz”, która przebiegała pod hasłem „Jeżdżę Bezpiecznie, Popieram Protest Policjantów”. Jej celem było zwrócenie uwagi na problemy policji. Komitet Protestacyjny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów chce, by rząd wyrównał funkcjonariuszom pieniądze, które „odebrała im inflacja”.

– Nasze żądania nie są czymś, co można by uznać za przejaw egocentryzmu zawodowego. Dobrze wiemy w jakiej sytuacji znajduje się dziś Polska i cały demokratyczny świat. Dobrze też wiemy, że zaspokojenie przez rząd wszystkich potrzeb społecznych i zawodowych nie jest łatwe. Wiemy jednak, że to właśnie na policjantach spoczywa główny ciężar zapewnienia Polakom bezpieczeństwa. Jeśli pod presją ekonomicznego przymusu odejdą od nas ci, którzy wiedzą jak to bezpieczeństwo zapewniać, jako formacja staniemy przed poważnym problemem. A nasz problem uderzy nie w kogo innego, jak tylko we wszystkich Polaków – zauważa Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

 

Policjanci apelują do kierowców, aby jeździli bezpiecznie i tym samym wraz z nimi obniżyli wpływy z mandatów do budżetu państwa. Swój sprzeciw wobec niskiej waloryzacji mundurowi będą manifestowali także 9 listopada przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

– Ci, którzy w związku z obowiązkami służbowymi nie będą mogli przyjechać do Warszawy 9 listopada, o godz. 11:30 wyjdą przed budynki komend, komisariatów i posterunków Policji. W ten sposób zamanifestują swoje poparcie dla naszych postulatów oraz solidarność z osobami, które w tym czasie będą protestować przed budynkiem Prezesa Rady Ministrów w Warszawie – informuje Biuro Prasowe Zarządu Głównego NSZZ Policjantów .

Wśród narzędzi, jakie będą stosowane przez policjantów w trakcie protestu znalazło się stosowanie pouczeń zamiast mandatów karnych. Widocznym symbolem protestu, ma być oflagowanie jednostek Policji i oznakowanie radiowozów. Flaga związków zawodowych zawisła także na budynku Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stasiek
stasiek
10 miesięcy temu

Wcześniejsze petycje były zasadne: „złe warunki pracy, brak sprzętu: komputerów, kamer itd.” Dzisiaj chyba nie ma takich problemów…… I teraz kasa. Mówimy policja bezpieczeństwo, to co by się stało jakby wojsko zaczęło strajkować, To jest służba nie praca.

Franek
Franek
10 miesięcy temu
Reply to  stasiek

Wojsko nie musi prosić o podwyżki bo mają w ustawie to zapewnione.pozdrawiam

Edzio
Edzio
10 miesięcy temu
Reply to  stasiek

A ja ich popieram , chociaż trochę bardziej mogli by się do roboty przyłożyć . Więcej wyrozumiałości z każdej strony!

Jolka
Jolka
10 miesięcy temu
Reply to  stasiek

No tak, policjanci, pielęgniarki, nauczyciele i wiele innych ma służyć, po co im pensje 🙈 Ty w pracy zarabiasz, czy służysz?

Piotr
Piotr
10 miesięcy temu

Każdemu tylko piniedzy i piniedzy. A jak jest wezwanie na interwencję to się boją cokolwiek zrobić. Podwyżki to chcą a już podnosić swoje umiejętności to nie bardzo. Wyszkolenie leży, ale do brania pieniędzy pierwsi.

Obiektywny
Obiektywny
10 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Bzdury piszesz .czego się boją? Kogo mają się bać niby tych żonobijców , czy osiedlowych pijaczków? Ja wiem ze jak jest interwencja to są bardzo szybko na miejscu .to nie jest ta Policja co kiedyś. Młodzi Policjanci , pracowici , mądrzy ,pomocni. Znają się dobrze na swojej pracy .podwyżka IM się należy tylko nie taka jak za Po PSL 5 zł podwyżki 🤣

Anna
Anna
10 miesięcy temu

Policjantom należy się szacunek bo dzięki nim możemy się czuć bezpiecznie.Sa mili o co się zwrócimy doradzą jak prawdziwi ludzie . Jak potrzeba to i udzielą pomocy.Za to należy im się wszelki szacunek.Jesli chodzi o podwyżki płac im się też to należy. Życzę to im z całego serca.

Fred
Fred
10 miesięcy temu
Reply to  Anna

Chyba nigdy nie miałeś kontaktu z naszymi młodymi stróżami prawa. Brak kwalifikacji poparty znajomościami pomógł im dostać się do policji, są chamscy, wulgarni i tym nadrabiają brak znajomości prawa i przepisów. Należy ich rozliczać z efektywności pracy a nie spania po krzakach i opuszczonych nieruchomościach. Pozdrawiam Minionka.

Obiektywny
Obiektywny
10 miesięcy temu
Reply to  Fred

Przestań opowiadać bajeczki .może dzieci w przedszkolu by chętnie posłuchały

Wkur...ny
Wkur...ny
10 miesięcy temu

Prewencja OK, ale ta banda szkodników z drogówki to jakiś żart a nie policja. Rozumiem że bloczek z mandatami trzeba sprzedać ale ludzie opamiętajcie się… to nie policja tylko instrument nacisku. Chowanie się po krzakach to nie jest służba tylko złodziejstwo! Dlaczego ludzie szanują Straż Pożarną? bo oni „SŁUŻĄ” pomocą a dlaczego boją się policji? to chyba oczywiste.