Rekruterzy WOT w każdym powiecie. Ruszył specjalny serwis

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło nowy serwis internetowy dedykowany rekrutacji. Każdy kto myśli o wstąpieniu w szeregi terytorialsów może teraz  szybko i łatwo znaleźć bezpośredni kontakt do rekrutera ze swojego regionu.

 

Rekruterzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej to żołnierze – ochotnicy, którzy pełnią służbę od co najmniej roku. Przybliżają model funkcjonowania formacji oraz codzienny tok służby żołnierzy nie tylko poprzez rozmowę i przekazywanie suchych faktów, ale również prezentując zdjęcia, filmy, oraz dzieląc się własnymi doświadczeniami. Przygotowują tym samym przyszłych adeptów OT, do tego, z czym mogą się spotkać w szeregach OT, czego mogą od wojska oczekiwać, jak również czego wojsko może oczekiwać od nich. Ważne w tym pierwszym kontakcie jest również przekazanie informacji o tym, jakie należy spełnić wymagania by dostać się do wojska. Chodzi zarówno o wymagania fizyczne, jak i psychiczne i emocjonalne. Ochotnik decydując się na służbę, musi mieć świadomość na co się zdecydował.

 

Rekruterzy posiadają wiedzę i doświadczenie, którym mogą podzielić się z osobami zainteresowanymi służbą. Chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości, z którymi wiąże się podjęcie decyzji o rozpoczęciu służby wojskowej.

Z rekruterami 5 MBOT można się umówić na bezpośrednie spotkanie w dogodnym miejscu i czasie, możliwy jest oczywiście kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt do rekrutera z powiatu, w którym mieszka ochotnik można znaleźć na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, poprzez wpisanie nazwy powiatu.

Rekrutacja do 5. Brygady OT za pośrednictwem rekrutera to poza uzyskaniem „u źródła” wiedzy na temat służby, również znaczne ułatwienie formalnego procesu naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej, a to dzięki temu, że rekruter podczas spotkania może przyjąć wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej, w tym celu nie ma więc potrzeby fatygowania się do Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Rekruterzy WOT to projekt, który funkcjonuje od niespełna roku. Projekt już teraz okazuje się bardzo efektywny w procesie naboru do formacji. Co siódmy żołnierz wcielony do WOT w 2021 roku podjął swoją decyzję po rozmowie z rekruterem. Takie systemy działają też w innych krajach, na przykład w USA.

 

Uruchomiony serwis powstał, aby osoby poszukujące odpowiedzi na różnych forach lub grupach dyskusyjnych w internecie, mogły szybko znaleźć najrzetelniejsze informacje dotyczące rekrutacji – poprzez bezpośredni kontakt z  rekruterem, który może okazać się wprost sąsiadem ochotnika. Na chwilę obecną w 5 MBOT jest 21 rekruterów.

Koncepcja wsparcia systemu naboru poprzez wprowadzenie rekruterów jest częściowo wzorowana na modelu stosowanym w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Dotychczasowe doświadczenia WOT pokazują, że najlepszymi rekruterami są sami Terytorialsi, którzy działają w swoich regionach dla  lokalnych społeczności, z którymi się utożsamiają i którym służą.

 

Źródło 5MBOT
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments