Radny Leszek Czarzasty zwraca uwagę na drogę łączącą powiat przasnyski i ciechanowski. Apeluje o zapisanie w budżecie środków

Do Rady Powiatu Przasnyskiego wpłynęła interpelacja radnego Leszka Czarzastego, który apeluje o umieszczenie w budżecie na 2024 roku inwestycji dotyczącej drogi łączącej powiat przasnyski z powiatem ciechanowskim.

 

Droga biegnąca z Chrostowa Wielkiego, przez Chrostowo Zalesie, w kierunku Radomki łączy powiat przasnyski z powiatem ciechanowskim.

„Jest wykorzystywana zarówno przez mieszkańców gminy Czernice Borowe jak również przez osoby przejezdne. Znaczną część mieszkańców gminy Czernice Borowe stanowią rolnicy, którzy korzystają z tej drogi w celu dojazdu maszynami rolniczymi do pól, jak również w celu przewozu materiałów do produkcji rolnej czy też przewozu płodów rolnych. Droga ta stanowi również alternatywę skrótu dojazdu do okolicznych miejscowości czy miast. Postęp technologiczny sprawił, że maszyny wykorzystywane w rolnictwie są maszynami coraz bardziej wydajnymi, a co za tym idzie maszynami o większych wymiarach. Drogi budowane w latach wcześniejszych miały inne parametry niż budowane bądź modernizowane obecnie” – pisze w interpelacji radny.

W związku z nieumieszczeniem w Budżecie Powiatu Przasnyskiego na rok 2024 kwoty na dalsze prace geodezyjno – wytyczeniowe oraz na przygotowanie dokumentacji technicznej dotyczące drogi powiatowej radny apeluje o ponowne przeanalizowanie słuszności takiej decyzji.

– Przygotowanie dokumentacji dotyczącej tej drogi pozwoli na szybsze skorzystanie ze środków z Krajowego Programu Odbudowy, które zgodnie z zasłyszanymi informacjami mają być dostępne w tym roku – pisze.

Zachęca także władze powiatu do osobistych oględzin wspomnianej drogi.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iwona
Iwona
19 dni temu

Wybory idą, niektórzy się budzą

Rafał
Rafał
19 dni temu

A Przasnysz Czernice Borowe Mława nie zrobili a Pan Leszek w koalicji rządzącej Powiatem. Pan Leszek powinien chyba to wytłumaczyć

Zdzichu
Zdzichu
19 dni temu
Reply to  Rafał

Dopiero teraz przed wyborami się budzą i dają o sobie znać. A o petycjach trzeba było wcześniej myśleć.

Genowefa
Genowefa
19 dni temu
Reply to  Rafał

Głos tego radnego mógł przesądzić o wykonaniu przebudowy drogi 544 i nie oddawaniu 150 mln zł. Niestety głosował za oddaniem tych dotacji. Ot taki patriotyzm nareszcie przasnyski.

Pan radny
Pan radny
19 dni temu

Pan radny Leszek jak niedzwiedz w gawrze przespał całą kadencję . teraz nagle się obudził bo poczuł wybory i nowe rozdanie pieniędzy panie Leszku nie ma szans kolejną fuchę prosze spać spokojnie

Grzesiek
Grzesiek
19 dni temu

Gmina Czernice Borowe nagłe przebudzenie Marszałek Struzik ,Radny Leszek Czarzasty, Wójt Brzeziński ,Radni Czernice Bor70+ to cud naprwdę cud