Radni gminy Krasne zgodzili się na zawarcie umowy w projekcie budowy linii kolejowej do Zegrza

Radni gminy Krasne na dzisiejszej sesji (17.11.2021), zwołanej w trybie nadzwyczajnym, podjęli uchwałę o wyrażeniu zgody na zawarcie umowy w projekcie „Budowa linii kolejowej Zegrze – Przasnysz”, jako realizacja szlaku „Kolei Północnego Mazowsza” w ramach programu Kolej Plus.

 

– 22 listopada w Urzędzie Marszałkowskim nastąpi podpisanie umowy na wspólną realizację tego projektu, a dzień później, 23 listopada jest ostateczny termin na zgłoszenie wniosku do Kolej Plus. Samorządy zostały poinformowane trochę późno, ale pomijając ten fakt, to chcąc uczestniczyć w tym projekcie musimy podpisać umowę partnerstwa – mówił wójt gminy Krasne, Michał Szczepański.

 

– Kolej to jest melodia przyszłości. Nikt oczywiście nie twierdzi, że powstanie w ciągu roku czy dwóch lat, ale musimy zrobić ten pierwszy krok, by iść naprzód. Raz zgodziliśmy się już na partycypację w kosztach, teraz podejmujemy kolejny krok zmierzający do zacieśnienia partnerstwa samorządów. To jest wymagane przez podmiot odpowiedzialny za program – dodał.

Radni gminy Krasne wyrazili zgodę na zawarcie umowy jednogłośnie.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Becia
Becia
1 rok temu

Mamia was, zeby dosadniej nie powiedziec, chociaz chcialbym nie miec racji. Wywlaszczenia, regulacje prawne , ewentualne mosty itd dlugosc tej trasy to mission imposible!!! a gdzie rachunek ekonomiczny? Narysowac na papierze to sobie mozna duzo i nic to nie zmieni, a ludziska sie beda hipnotyzowac , marzyc , podniecac, gadac itd. Guzik z tego prawdopodobnie wyjdzie. Duzo wiecej sensu mialaby reanimacja istniejacej kolejki do Mlawy lub poszerzenie torow starej waskotorowej. Nawet wybudowanie nowego torowiska do bliskiego Ciechanowa wydaje sie miec wiecej sensu. Oczywiscie musi ominac miasto sporym lukiem i tez moze byc sporo problemow z wlasciwym podlaczeniem sie, dodaniem dodatkowej trakcji… Czytaj więcej »