Rada Miejska w Przasnyszu zmierzy się z tematem opłat za śmieci. Czy będą podwyżki?

Choć pierwotnie sesja Rady Miejskiej miała być zwołana pod koniec lipca, na usilną prośbę burmistrza stanie się inaczej. Już za kilka dni dowiemy się jakie niespodzianki czekają nas w systemie gospodarowania odpadami w Przasnyszu. Czy i jakie podwyżki czają się za rogiem? Jedno jest pewne, najbliższe obrady zdominuje kwestia śmieci i zanosi się na gorącą dyskusję.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Długokęcki zawiadomił już o zwołaniu obrad.  Posiedzenie Komisji Stałych Rady Miejskiej odbędzie się w poniedziałek 6 lipca 2020 o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej w urzędzie miasta. Sesja odbędzie się dzień później o godzinie 16.00. Porządek obrad zdominuje pakiet śmieciowych uchwał. Prezentujemy go poniżej:

 1. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Przasnysza na lata 2020 – 2029.
 2. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta Przasnysza na 2020 rok.
 3. Podjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
 4. Podjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
 5. Podjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie ustalenia sposobu obliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie nieruchomości, na których w części zamieszkują mieszkańcy i na których w części nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
 6. Podjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za pojemnik o określonej pojemności.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty.
 8. Podjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Przasnysz.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.
 12. Sprawy różne.

 

M. Jabłońska


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kandydat
Kandydat
11 miesięcy temu

Krótko będą zabierać dwa razy rzadziej, a płacić będziemy pięć razy więcej

Henryk
Henryk
11 miesięcy temu
odpowiada  Kandydat

dokładnie tak bedzie, powiat legionowski opłaty ok 30zł/osoba segregowane. w ciągu 2 lat podwyżka 200%. MAFIA śmieciowa!!!