Przyznano pieniądze na drogi w niemal wszystkich gminach powiatu przasnyskiego.

Wczoraj stało się jasne, że pieniądze od Samorządu Województwa Mazowieckiego popłyną do większości przasnyskich gmin. Zyskują miasto i gmina Przasnysz; gminy: Krasne, Czernice Borowe, Jednorożec oraz powiat przasnyski.

 

W całym województwie mazowieckim wybudowane bądź zmodernizowane zostaną drogi dojazdowe do gruntów rolnych. Modernizację przejdą też zbiorniki wodne, służące małej retencji. Na ten cel samorząd województwa  przeznaczył ponad 30 mln zł.

To kolejne wsparcie, które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród samorządów lokalnych. Nic dziwnego, bo koncentruje się na inwestycjach realizowanych na terenach wiejskich. Z jednej strony pomaga poprawić infrastrukturę drogową, dzięki czemu rolnicy zyskują dobry dojazd do pól i gospodarstw rolnych. Z drugiej strony pomaga walczyć z suszą poprzez rozbudowę systemów melioracyjnych – podkreśla marszałek Adam Struzik.

W ramach ogłoszonego w 2019 r. naboru na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz budowę i renowację zbiorników wodnych, służących małej retencji wpłynęło łącznie 427 wniosków, z których 300 otrzymało dofinansowanie. 293 z nich dotyczy dróg dojazdowych do gruntów rolnych, a 7 małej retencji.

 

Jakie inwestycje na naszym terenie uzyskały wsparcie?

Gmina Czernice Borowe otrzyma 95 tys. zł na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Borkowo Falenta oraz 15 tys. na przebudowę dróg gminnych w miejscowości Jastrzębiec – etap I.

W gminie Jednorożec wsparcie otrzymała przebudowa drogi gminnej w miejscowości Drążdżewo Nowe (75 tys. zł).

Gmina Krasne zrealizuje przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych wsi Żbiki-Gawronki za 130 tys. zł.

Krzynowłoga Mała otrzyma 45 tys. zł na modernizację drogi Ulatowo-Borzuchy – Ulatowo-Dąbrówka o długości 560 m.

Gmina Przasnysz dostała 115 tys. zł na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Osówiec Szlachecki.

W Przasnyszu pieniądze popłyną na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych – ul. Inżynierska – 95 tys. zł oraz 40 tys. zł na modernizację ul. Żytniej.

Środki od marszałka dostanie także powiat przasnyski – 100 tys. zł popłynie na przebudowę drogi powiatowej nr 3231 W Bogate – Gostkowo w km od 3+764 do km 4+754.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pawełek
Pawełek
3 lat temu

Szału nie ma. A co z obwodnicą?

antek
antek
3 lat temu

A gmina Chorzele ???? jak kwota ?
 

Wojtek
Wojtek
3 lat temu

Gmina Chorzele 2 mln zł na drogę w Opaleńcu

antek
antek
3 lat temu
Reply to  Wojtek

To jest to!!!