Przetarg na zagospodarowanie boiska przy Orlika i utworzenie kompleksu przy Węgierce po raz drugi. W pierwszym zabrakło wykonawców

Miasto Przasnysz ogłosiło drugi przetarg na zagospodarowanie terenu przy ul. Orlika oraz utworzenie kompleksu turystyczno-rekreacyjnego przy rzece Węgierce. Pierwsze postępowanie unieważniono ze względu na fakt, że do Urzędu Miasta nie wpłynęła żadna oferta.

 

Przypomnijmy, że Miasto Przasnysz pozyskało na inwestycję pieniądze z programu Polski Ład – 5 mln 301 tys. zł. Środki mają być przeznaczone na trzy działania.

Pierwsze z nich, to zagospodarowanie terenu przy ul. Zawodzie (stary basen) poprzez nasadzenie 70 drzew i 365 krzewów, wysypanie terenu wokół zbiornika piaskiem plażowym, ustawienie 12 betonowych leżaków parkowych i 8 parasoli trzcinowych, budowę alejki wraz z oświetleniem oraz Chaty Przaśnika.

 

Kolejna część inwestycji to utworzenie strefy wypoczynku przy ul. Orlika (Wembley), budowa siłowni zewnętrznej, górki saneczkowej, boiska, skateparku, boiska do gry w squasha i kolejki tyrolskiej.

Utworzenie kompleksu turystyczno-rekreacyjnego obejmuje także budowę ścieżki pieszo – rowerowej o długości 960 metrów przy rzece wraz z mostem i infrastrukturą towarzyszącą.

Chętni wykonawcy mogą składać oferty do 9 września 2022 r. Realizacja zamówienia ma nastąpić w terminie 24 miesięcy od podpisania umowy.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konowal
Konowal
1 miesiąc temu

Powodzenia

Kazio
Kazio
1 miesiąc temu

Na rozum upadli z tą rekreacją pod Klewkami.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Czy ktoś mi może wyjaśnić, o co chodzi z tym basenem na Zawodziu? Bo zawsze jest mowa o piasku, chacie i drzewach, ale nikt nigdy nie wspomniał o zbiorniku. Więc jak to ma wyglądać? Zagospodarują teren, a sam zbiornik nie będzie ruszony?

TaaakiSum
TaaakiSum
1 miesiąc temu

licza na to ze wykonawca gratis zarybi zbiornik szlachetnymi odmianami ryb no i swiatecznego karpia ;)-taki zarcik

Donald
Donald
1 miesiąc temu

To jak z żoną pierwszego. Zagospodarowana ale nie ruszona

Edek
Edek
1 miesiąc temu

Koszty wziecia udzialu w ptrzetargu vadium i w przypadku wygranej POTEZNE koszty zabezpieczeniea nalezytego wykonania umowy 9do 25 procent calosci kwoty) to nie sa male koszta a spore ryzyko finansowe, ktore moze decydowac o byc lub nie danej firmy i przedsiewziecia. Taki wykonawca jest ostro trzymany za cohones do samego konca czyli oddania inwestycji do uzytku, ewentualnych poprawek -w przekichanej pozycji jest. Byla malzonka pracowala w Inwestycjach to dzwonili do powaznych firm z informacja ze odbywa sie przetarg-zamowienie publiczne i zeby im nie ukmknelo. Robi sie tez zapytania ofertowe do konkretnych firm w przypadku ograniczonej formuly zamowienia publicznego.  NO TROCHE TRZEBA… Czytaj więcej »

ANDRZEJ
ANDRZEJ
1 miesiąc temu
Reply to  Edek

Panie Edek -istnieje coś takiego jak :Gwarancja należytego wykonania i gwarancja usunięcia wad i usterek. Nie musi to być żaden wkład finansowy bo wystarcza wykup zwykłej polisy na takie ryzyka . Polisa kosztuje w porównaniu z tym co Pan napisał grosze.

Wpz
Wpz
1 miesiąc temu

Ale po co to? Nie ma innych ważniejszych inwestycji? Chociażby drogi w mieście, wymiana oświetlenia, systemy doświetleń przejść dla pieszych, więcej punktów że światłami dla pieszych, a nie jedne jedyne i nadal nie działające na ul. Baranowskiej.
Takie coś obowiązkowo powinno powstać tam, gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń m. in. przy każdej szkole, przy dworcu PKS,
skrzyżowanie przy starostwie w kierunku poczty.