Przasnyszanin uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy

69-letni mieszkaniec gminy Krzynowłoga Mała odpowie przed Sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczynił się mieszkaniec Przasnysza, który zauważył jadącego środkiem drogi Opla Vectrę. Mężczyzna zgłosił zdarzenie na numer alarmowy, a gdy kierujący zatrzymał się, zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę.

 

9 maja mieszkaniec Przasnysza,  jadąc po terenie gminy Krzynowłoga Mała, zwrócił uwagę na jadący środkiem jezdni samochód osobowy marki Opel Vectra. Mężczyzna niezwłocznie zgłosił ten fakt pod numer alarmowy.

 

– Po dojechaniu do wsi Romany Zalesie gm. Krzynowłoga Mała, pojazd zatrzymał się, a przasnyszanin podbiegł do niego i wyjął kluczyki ze stacyjki, celem uniemożliwienia mu dalszej jazdy. Przybyły na miejsce patrol ruchu drogowego z przasnyskiej komendy ustalił, że jest to 69 – letni mieszkaniec gminy Krzynowłoga Mała. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał 2,29 promila alkoholu w organizmie, a dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania – informuje kom. Paweł Rykowski.

Teraz amator jazdy „na podwójnym gazie” za swoje postępowanie odpowie przed przasnyskim sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości podlega karze do 2 lat pozbawienia wolności.

 


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments