Przasnysz. Na Królewieckiej budują wyniesione przejście dla pieszych

Powiat przasnyski realizuje kolejną inwestycję mającą na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych na drogach. Na ulicy Królewieckiej w Przasnyszu powstaje właśnie wyniesione przejście dla pieszych.

 

Trwa budowa przejść dla pieszych w Przasnyszu na ulicy Królewieckiej. Jedno z nich będzie tradycyjne – na wysokości ulicy Konstantego Pukiańca, a drugie tzw. wyniesione – w okolicy ulicy Wiśniowej. Inwestycja powstaje z inicjatywy starosty Krzysztofa Bieńkowskiego i jest realizowana na prośbę mieszkańców, którzy w ten sposób chcą zwiększyć bezpieczeństwo.

 

Przejścia dla pieszych na ul. Królewieckiej są finansowane ze środków własnych Powiatu Przasnyskiego. Ich koszt to 20 tys. zł.

Wyniesione przejście dla pieszych pełni rolę progu zwalniającego i zmusza kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Aby bezpiecznie przejechać, konieczne jest zredukowanie prędkości, dzięki czemu pieszy zyskuje więcej czasu do przejścia. Inwestycje tego typu mają swoich gorących zwolenników, jak i przeciwników. Ci pierwsi podnoszą kwestie bezpieczeństwa, drudzy fakt, że wyniesione przejście jest utrudnieniem dla kierowców, a zbyt szybkie najechanie na próg, grozi uszkodzeniem samochodu.

 

Przypomnijmy, że powiat w ostatnim czasie realizował jeszcze inny, większy projekt mający na celu poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w całym powiecie, na co pozyskał dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ramach projektu powstały m.in. wyniesione przejścia dla pieszych w Krzynowłodze Małej, czy sygnalizacja świetlna na ul. Baranowskiej w Przasnyszu.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adaś
Adaś
1 rok temu

Idiotyzmów ciąg dalszy, ciekawe ile jeszcze tych paskudztw zdążą zrobić do wyborów

Śmiech na sali
Śmiech na sali
1 rok temu

To chyba jakiś żart… Śmiech na sali

Bareja
Bareja
1 rok temu

Odnośnie sygnalizacji. Jak wiemy powstała z inicjatywy starostwa,proszę powiedzieć kto był pomysłodawcą tak absurdalnej lokalizacji ? Chciałbym poznać imię tego śmiałka, skoro to osoba publiczna to rodo chyba nie obowiązuje. Oczywiście przejścia z sygnalizacja są też potrzebne ale to, w którym się znajduje to kompletne nie porozumienie. Dziw,że nikt z głosujących się nie postawił…

Realista
Realista
1 rok temu

No faktycznie w tym miejscu to ze dwa takie powinny być… I tak sobie żyjemy w tym państwie z kartonu…

Leszek
Leszek
1 rok temu

„Inwestycja” ha ha na miarę Bieńkowskiego. Jaki starosta takie inwestycje.

lulka
lulka
1 rok temu
Reply to  Leszek

Jaki Leszek taki komentarz 🙂

Amator
Amator
1 rok temu

Zapewne poparte solidnymi badaniami natężenia ruchu pieszych :D. 50 na dobę max. A w rynku 1000.

Przasnyszanka
Przasnyszanka
1 rok temu

Czy kiedykolwiek doszło w tym miejscu do wypadku z udziałem pieszego? Nie. To oznacza, że inwestycja jest z d… wzięta i ma na celu utrudnienie życia kierowcom.

Wyborca
Wyborca
1 rok temu

Może „Inicjator” uzasadni wybór lokalizacji takiego przejścia dla pieszych. Ludzie, po co przejście prowadzące na pole, z którego nikt nie będzie korzystał. Jeśli już wydawać „nasze” pieniądze to w Przasnyszu jest wiele miejsc, gdzie właśnie takie przejście byłoby potrzebne!

Kropa
Kropa
1 rok temu

Rzeczywiście, w tym miejscu tyle osób codziennie przechodzi przez drogę na drugą stronę, że ja tu bym postawił aktywne światła… No dobra, teraz na poważnie. Spoko że jest, często w tym miejscu stoją i suszą policjanci, to może ludzie zwolnią i kasy będzie mniej do budżetu z mandatów 😆 Jak ktoś chciał komuś dać robotę i wywalić kasę to lepiej było już znaleźć lepsze do tego miejsce

Amator
Amator
1 rok temu
Reply to  Kropa

Przejście podziemne z ruchomymi schodami albo kładkę z windami. Przy okazji metro do
Chorzeli 😀

JestemZa
JestemZa
1 rok temu

Hmmm, mieszkam przy tej ulicy i bardzo cieszę się z takiego obrotu spraw. Po pierwsze do tej pory na ulicy było tylko 1 przejście od strony ul. Orlika, uważam że na tak długim odcinku to za mało. Po drugie próg jak najbardziej potrzebny, ale to trzeba tu po prostu mieszkac żeby widzieć z jaką prędkością tu się jeździ. I o ile nie rozumiem usytuowania sygnalizacji świetlnej przy ul. Baranowskiej, o tyle te przejścia i próg są jak najbardziej na miejscu. Sami jeździmy autami, wystarczy dostosować prędkość do takiej jaka powinna być w obszarze zabudowanym i żadne uszkodzenie autom nie grozi.… Czytaj więcej »

Jamal
Jamal
1 rok temu
Reply to  JestemZa

Może jednak warto byłoby zacząć od miejsc gdzie jednak dochodzi do zdarzeń drogowych? Tutaj wypadków brak, bo i pieszych jak na lekarstwo. Jeśli tam mieszkasz to zobaczymy za jakiś czas czy nadal będziesz taki zadowolony musząc jeździć po tym progu codziennie, a do tego wdychając pył z opon i hamulców zwalniających samochodów oraz słuchając ich hałasu podczas ponownego rozpędzania.

moga
moga
1 rok temu

a mogli tam zrobić rondo

Amator
Amator
1 rok temu
Reply to  moga

W Ciechanowie zrobili na pętli miejskiej rondo na prostej drodze to już starczy :D.

rob
rob
1 rok temu

Niech napiszą że robią próg zwalniający a ni jakieś bzdury o przejściu . Kto tam będzie przechodził rolnik na pole które jest po drugiej stronie ?