Przasnysz. Filip Springer gościł w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu był reporter Filip Springer. Opowiedział m.in. o pracy nad swoją najnowszą książką, która ukaże się jesienią.

 

W swoich reportażach pisze o przestrzeni publicznej i jej kreatorach, estetyce miast i  mechanizmach, którym podlega ”gospodarka architekturą”. W trakcie spotkania opowiedział m.in. o Miedziance, która zniknęła  z mapy i kart kroniki Dolnego Śląska, o budowaniu”13 pięter” reportażu o polskim mieszkalnictwie i jego problemach ,które trzeba rozwiązywać systemowo, o skandynawskich stereotypach, o tym czym jest dla niego szeroko pojęta ekologia.

 

– Springer sporo uwagi poświęcił swojej ostatniej książce „Dwunaste: nie myśl, że uciekniesz”, to mieszanka reportażu i fikcji, w której opisuje prawo Jante(zbiór jedenastu opresyjnych reguł) – pojęcie stworzone przez norweskiego pisarza pochodzenia duńskiego Aksela Sandemose’a w noweli „Uciekinier przecina swój ślad. Opowieść o dzieciństwie mordercy” – informuje MBP.

Rozmowa toczyła się także wokół powstałej w 2020r. pierwszej w Polsce Szkole Ekopoetyki, której jest pomysłodawcą i współtwórcą. Reporter nawiązał też do katastrofy klimatycznej.

Druga część spotkania należała do publiczności, która miała czas na zadawanie pytań.

 

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments