Przasnyscy żołnierze uczcili Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święto 3 Maja.

W środę, 2 maja 2018 r. w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu zorganizowano uroczystą zbiórkę z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestniczyli w nim żołnierze z pododdziałów i pracownicy resortu Obrony Narodowej.

Po podniesieniu flagi i odśpiewaniu Hymnu Narodowego głos zabrał dowódca uroczystości, ppłk dypl. Sławomir Durski. Następnie kierownik Klubu Wojskowego mgr Wiesław Bartkowicz przedstawił genezę ustanowienia Dnia Flagi oraz znaczenie barw narodowych w historii oręża polskiego.

Uroczystości Święta Narodowego 3 maja rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Św. Wojciecha z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, wojska, harcerzy, pocztów sztandarowych oraz mieszkańców miasta i regionu. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

Dalszy ciąg uroczystości odbył się na przasnyskim rynku. Został odczytany apel poległych a kompania oddała salwę honorową. Po oficjalnych uroczystościach odbyła się Rodzinna Majówka w Parku Miejskim. 2. Ośrodek Radioelektroniczny wystawił punkt promocyjny z pokazem wyposażenia indywidualnego żołnierza oraz ekspozycję sprzętu rozpoznania i łączności. Stoisko promocyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem rodzin uczestniczących w pikniku.

Źródło 2. ORel Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments